Hezonja s Realom uspješno krenuo u doigravanje, Maccabi iznenadio Panathinaikos

HINA, Petar Jenjić • utorak, 23.04.2024.

Odigrane su prve dvije četvrtfinalne utakmice Eurolige. Real Madrid poveo je u seriji protiv Baskonije, kao i Maccabi Tel Aviv protiv Panathinaikosa...

Odličnu utakmicu odigrao je Maccabi Tel Aviv koji je na gostovanju kod Panathinaikosa slavio s 87:91 i tako poveo s 1-0 u četvrtfinalnoj seriji Eurolige.

Igraj na doigravanje Eurolige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U zadnju minutu ušlo se rezultatom 87:87, nakon čega je Lorenzo Brown donio vodstvo gostima, da bi u zadnjim sekundama Josh Nebo s linije slobodnih bacanja potvrdio pobjedu izraelske ekipe.

Najbolji je kod Maccabija bio Bonzie Colson s 18 koševa, dok je Lorenzo Brown dodao 16 poena. Matthias Lessort s 22 koša i šest skokova predvodio je Panathinaikos, Kostas Sloukas dodao je 12 koševa i 13 asistencija.

Branitelji naslova europskog prvaka, košarkaši madridskog Reala, poveli su 1-0 u seriji protiv Baskonije u četvrtfinalu doigravanja ovosezonskog izdanja Eurolige, svladavši ih na svom parketu sa 90:74.

Madriđani su u potpunosti dominirali dvobojem pa se u strijelce upisalo čak 11 igrača, a najefikasniji je bio Džanan Musa sa 16 ubačaja.

Hrvatski reprezentativac Mario Hezonja u pobjedi je sudjelovao s devet koševa (šut za dva 0/2, trica 3/4) te po jednim skokom i osvojenom loptom za 14:18 minuta provedenih na parketu. U sastavu gostiju Markus Howard je ubacio 15 poena.

Ova dva para svoje druge utakmice igrat će u četvrtak opet u Madridu i Ateni, a plasman na završni turnir koji će se igrati u Berlinu izborit će sastavi koji prvi ostvare po tri pobjede.

Preostala dva četvrtfinalna para, Monaco - Fenerbahče i Barcelona - Olympiacos, svoje će prve susrete igrati u srijedu.