Opatija potvrdila prvo mjesto, velika borba za drugu poziciju

Branimir Korać • nedjelja, 26.05.2024.

U SuperSport Drugoj NL posljednje kolo reći će nam tko će završiti na drugoj poziciji. Tri kluba kandidraju za tu poziciju...

Mladost je u Ždralovima ugostila Grobničan i upisala je važnu pobjedu s kojom ostaje u borbi za drugo mjesto. Slavila je s 3:0 golovima u prvih 20 minuta drugog dijela, dva pogotka postigao je Antonio Perić, a jedan Luka Pisačić.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Za drugo mjesto bori se i Kustošija koja je vrlo lako stigla do pobjede u gostima kod posljednjeplasiranog Belišća. Domaćin je već mislima odavno završio sezonu, a u ovom susretu poražen je s uvjerljivih 6:1. Trostruki strijelac bio je raspoloženi Fran Petković, a po jedan pogodak dodali su Martin Šroler, Filip Vajdovčić i Ante Puljić. Jedini pogodak za Belišće postigao je Isaiah Sesugh Michael.

Radnik je u Križevcima kiksao i odigrao samo 3:3 protiv Hrvaca te se može nadati kako ga ti bodovi neće skupo koštati u borbi za drugo mjesto. Tri puta su gosti bili u vodstvu, tri puta se Radnik vraćao, treći put u 92. minuti drugim golom Ive Vukića. Osim Vukića strijelac je bio i Allyson Honorio, a za goste dva puta je pogodio Pjero Škarić, a jednom Sedin Ljuca.

Bjelovar je u gostima s 2:0 svladao Marsoniju koja je i dalje u slobodnom padu. Pogoci su pali početkom drugog dijela, a strijelci su bili Lucas Fernandes dos Passos i Toni Barišić.

Trnje je dobilo Krk s 2:1 golovima Karla Darojkovića i Denisa Ceraja dok je Nikola Pervan samo smanjio na konačnih 2:1.

Opatija je potvrdila prvo mjesto slaveći s 2:0 protiv Jadrana u Poreču. Dan Lagumdžija i Obi Ajayi bili su strijelci.