Durdov zabio iz kornera, Hrvatska ostala bez četvrtfinala Eura

Petar Jenjić • nedjelja, 26.05.2024.

Hrvatska reprezentacija do 17 godina nije uspjela izboriti četvrtfinale Europskog prvenstva. I u posljednjem kolu grupne faze upisali su remi, ovoga puta protiv Walesa...

Treće kolo i treći remi hrvatske nogometne reprezetnacije do 17 godina na Europskom prvenstvu. Mladim Vatrenima trebala je pobjeda protiv Walesa i pobjeda Danske ili Austrije za prolazak skupine.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Austrija je svladala vršnjake iz Danske s visokih 4:0, Hrvatska je pobjedom protiv Walesa, koji je bio na dnu skupine, mogla proći dalje, no nije uspjela. Završilo je rezultatom 1:1.

Mladi hrvatski nogometaši poveli su u 23. minuti susreta. Pritisak i treći uzastopni korner se isplatio, izveo ga je Bruno Durdov i sjajno pogodio iz istog. Teško gda je moglo bolje u tom trenutku.

Međutim, već osam minuta kasnije mladi Velšani su poravnali rezultat kada je odlično iz slobodnog udarca pogodio Cruz Allen.

Rezultat se u ostatku utakmice nije promijenio. Austrija je sa sedam bodova osvojila skupinu, Danska je završila druga s četiri boda, Hrvatska je došla do tri boda, a Wales ostao na jednom.

Apsolutni autsajder na krovu Europe

Europsko prvenstvo 2004. godine donijelo je jedno od najvećih iznenađenja u povijesti reprezentativnog nogometa kada je do zlata stigla...