Liga prvaka, nokaut faza, Finale, 01.06.2024, 21:00 h, London, Wembley
Vinicius Junior 83'
Real Madrid

Šesta titula za Luku Modrića, Real ponovno na vrhu Europe!

Mihaela Bradovski • subota, 01.06.2024.

Real Madrid odnio je titulu pobjednika Lige prvaka slaveći na Wembleyju protiv Borussije Dortmund s 2:0! Madriđani su u drugom poluvremenu došli do dva pogotka, Borussia se dotad dobro ispromašivala i ima za čim žaliti...

Marco Reus
72'
9
Sebastien Haller
81'
21
Donyell Malen
81'
43
Jamie Bynoe-Gittens
88'
Joselu
85'
10
Luka Modrić
85'
3
Eder Militao
90'
17
Lucas Vazquez
90'+4'
Carlo Ancelotti

Real Madrid stigao je do 15. titule prvaka Europe, šestu je uzeo Luka Modrić, a s titulom se oprostio Toni Kroos. Real je slavio na Wembleyju s 2:0 protiv dortmundske Borussije u susretu u kojem je opasno živio, ali kada se Real počeo dizati, Borussia je počela padati i susret se potpuno okrenuo na drugu stranu.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Real je počeo vrlo loše, trebalo je i Borussiji da se pokrene, ali ona je krenula, počela nizati prilike, za razliku od Reala kojeg u prvom poluvremenu nigdje nije bilo.

Serija dobrih prilika za Borussiju krenula je u 14. minuti. U dvojbenoj situaciji bio je Fullkrug koji je dobio loptu u prostor, zatim dao povratnu za Brandta koji gađa suprotni kut, vrlo neprecizno.

Velike probleme Realu stvarao je Adeyemi, u 21. minuti Hummels ga je fantastično proigrao, on je išao sam prema Courtoisu, prošao ga je, ali je prejako gurnuo loptu i Carvajal ga je uspio pokriti.

Dvije minute kasnije Borussia još jednom ima sjajnu priliku, Fullkrug je bio pred Courtoisom i gurnuo loptu prema suprotnom kutu, vratnica spašava Real.

Adeyemi je imao još jednu sjajnu priliku koju je uspio obraniti Courtois, a opasno je zaprijetio i Sabitzer udarcem izvana.

Reala u prvih 45 minuta nigdje nije bilo i bilo je teško za povjerovati da će se tako nastaviti.

Tako je i bilo. Odmah na početku drugog dijela Toni Kroos iz slobodnog udarca gađa u same rašlje, fantastično brani Kobel.

Borussia je još jednom zaprijetila preko Fullkruga čiji udarac glavom brani Courtoisa, a onda dolazi kazna.

U 74. minuti Kroos je ubacio iz kornera, a Dani Carvajal glavom s prve vratnice šalje loptu u mrežu.

Borussia je nakon toga pala, Real je potpuno preuzeo kontrolu i ubrzo je došao do još jednog pogotka. Velika pogreška Maatsena u 83. minuti, loptu uzima Bellingham i proigrava Viniciusa koji lakoćom zabija za 2:0.

U 85. minuti u igru je umjesto Tonija Kroosa ušao Luka Modrić i na terenu dočekao proslavu 15. Realove titule prvaka Europe.