Supersport Prva NL, 33. kolo, 02.06.2024, 17:30 h, Osijek, Gradski vrt
Suci: Fran Jović (Zagreb), Hrvoje Radić (Split), Dario Kolarević (Zagreb)
Ivan Božić 77'
Šibenik

[VIDEO] Šibenik slavio protiv Zrinskog i izborio nastup u SuperSport HNL-u

Mihaela Bradovski • nedjelja, 02.06.2024.

Nogometaši Šibenika nakon jedne godine odsustva, vraćaju se u SuperSport HNL. U posljednjem kolu SuperSport Prve NL slavili su u Gradskom vrtu protiv Zrinskog s 2:0 i tako ga preskočili na ljestvici...

Ivijan Svržnjak
58'
23
Domagoj Jelavić
58'
5
Luka Ćubel
68'
21
Toni Vinogradac
80'

Bruno Brajković
46'
Mario Carević

Nogometaši Šibenika vraćaju se u najviši razred hrvatskog nogometa! U posljednjem kolu SuperSport Prve NL igrali su protiv Zrinskog, trebali su pobjedu i do nje su i došli.

U Gradskom vrtu u dosta tvrdoj utakmici nabijenoj emocijama slavili su s 2:0, imali su igrača više cijelo drugo poluvrijeme i zadržali su prednost.

Zrinskom je bio dovoljan bod i tako se i postavio. Šibenčani su od početka bili otvoreniji i oni su kontrolirali igru dok je Zrinski bio koncentriraniji na kontranapade.

Teško je i Šibenik prolazio kroz zgusnutu obranu domaćina. Nakon nekoliko poluprilika na obje strane, Šibenik je poveo u 33. minuti.

Cvijanović je ušao u kazneni prostor, pratio ga je Petar Korov i srušio s leđa, a Fran Jović pokazao je na 11 metara. Loptu je uzeo Josip Majić i rutinski zabio za vodstvo.

Zrinskom više nije igralo čuvanje rezultata i morao je krenuti prema naprijed. U jednoj napadačkoj akciji 41. minuti u kaznenom prostoru padaju prvo Pekarić pa onda Korov, a Fran Jović procjenjuje kako nema kaznenog udarca, ispravno, te pokazuje drugi žuti karton Korovu koji se odmah podigao i nastavio s igrom.

S igračem više Šibenik je imao olakšan posao. Zrinski je morao napasti, s igračem manje se jako trošio, a Šibenik je to znao kazniti.

U 77. minuti Ivan Božić dobio je loptu na rubu kaznenog prostora i prekrasno pogodio u suprotni gornji kut za 2:0.

Tu je praktički priči bio kraj. Posebno nakon što je u 90. minuti Mato Stanić izgubio loptu i napravio prekršaj na Božiću koji je krenuo prema golu domaćina.

S dva igrača manje Zrinski nije imao šanse za povratak iako je i dalje pokušavao. U 100. minuti zagužvalo se na terenu, došlo je do naguravanja koje je započelo nakon prekršaja Jelavića na Pozu te sukoba između Jelavića i Brajkovića. Epilog je bio crveni karton za Pavičića i Ćubela te za najratobornije s klupe.

Nakon toga dosuđen je kraj i Šibenik je proslavio prolazak u najviši rang.