Venezuela u četvrtfinalu Copa Americe, ispast će Ekvador ili Meksiko

Branimir Korać • četvrtak, 27.06.2024.

Odigrani su susreti drugog kola Copa Americe u skupini B, a nakon drugog kola poznat je i putnik u četvrtfinale. Venezuela je osigurala ulazak među osam najboljih...

I dok su uoči početka natjecanja na Copa Americi Ekvador i Meksiko proglašavani favoritima skupine B dok se Venezuelu i Jamajku gledalo kao protivnike koji su ovdje autsajderi, nakon drugog kola jasno je da će Venezuela igrati u četvrtfinalu, a ispast će Ekvador ili Meksiko.

Igraj na utakmice Copa Americe na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Venezuela je stigla i do druge pobjede, nakon Ekvadora svladala je i Meksiko. Ovaj put nije imala brojčanu nadmoć kao u prvom kolu (rano isključenje Ennera Valencije), slavila je protiv Meksika s 1:0.

Jedini pogodak pao je u 57. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao iskusni napadač meksičke Pachuce Salomon Rondon.

Imali su Meksikanci priliku za povratak, ali Orbelinu Pinedi u 87. minuti Rafael Romo obranio je kazneni udarac.

U drugom noćašnjem susretu Ekvador je slavio protiv Jamajke 3:;1 i kupio si je priliku u posljednjem kolu protiv Meksika odlučiti o putniku u četvrtfinale.

Imao je na odmoru 2:0 autogolom Kaseyja Palmera i golom iz penala Kendryja Paeza da bi Jamajci nadu pružio Michail Antonio golom u 54. minuti.

Jamajčani ipak nisu uspjeli izjednačiti, a u 91. minuti Alan Minda potvrđuje pobjedu Ekvadora. test