Može li Danska prekinuti negativan niz protiv domaćina na Eurima?

Sportnet, Petar Jenjić • subota, 29.06.2024.

Njemačka i Danska večeras igraju osminu finala Europskog prvenstva. Danci su izgubili svih pet dosadašnjih dvoboja s domaćinima na Eurima...

Kai Havertz ostvaruje u prosjeku 3.3 udarca na gol na EP 2024 (10 udaraca ukupno). U svakoj utakmici je imao najmanje dva, a u posljednjem nastupu protiv Švicarske imao je čak šest udaraca na gol.

Igraj na Njemačka - Danska na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Christian Eriksen je izravno sudjelovao u 55% od 42 udarca na protivnički gol koje su reprezentativci Danske uputili u grupnoj fazi EP 2024, uputivši 10 i kreirajući suigračima još 13 izglednih prilika. Eriksen u dosadašnjem dijelu turnira tako ostvaruje 3.3 udarca na gol te 4.3 kreirane prilike.

Robert Andrich na EP 2024 u prosjeku ostvaruje pet klizećih startova i 2.5 načinjenih prekršaja na 90 odigranih minuta, te je u tim kategorijama vodeći njemački reprezentativac (u obzir ulaze oni s minimalno 90 odigranih minuta). Andrich je u dresu Njemački imao najmanje dva uspješna uklizavanja u četiri od sedam posljednjih nastupa od prve minute.

Tri od posljednje četiri međusobne utakmice Njemačke i Danske u svim natjecanjima završene su bez pobjednika (četvrta je otišla na stranu Njemačke, 2:1 na EP 2012), i to je više remija, no u prva 24 međusobna dvoboja ovih protivnika (2).

Danska je izgubila svih pet dosadašnjih dvoboja s domaćinima na europskim prvenstvima, uključujući onaj protiv Njemačke u grupnoj fazi EP 1988. Na posljednjem europskom prvenstvu su u polufinalu na Wembleyju izgubili od Engleske rezultatom 2:1. test