Rijeka minimalnim rezultatom bolja od Kopra, Osijek do vrha napunio mrežu niželigaša

Mario Borko • subota, 29.06.2024.

Nogometaši Rijeke pobijedili su s minimalnih 1:0 Koper u prvoj pripremnoj utakmici odigranoj na pomoćnom igralištu Rujevice, a Osječani su uvjerljivo porazili lokalnog niželigaša Bilje...

Hrvatski prvoligaši subotu su iskoristili za prve pripremne utakmice. Rijeka je protiv slovenskog prvoligaša Kopra pobijedila s 1:0, a Osijek je s 13:0 do vrha napunio mrežu Bilja.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U zanimljivoj utakmici, u kojoj je se jasno moglo vidjeti da je iza igrača Rijeke naporan prvi tjedan priprema, momčad Željka Sopića prikazali je dobar nogomet, a utakmica protiv Kopera poslužila je svrsi. Rijeka je slavila s 1:0, a lopta se nakon kornera odbila od gostujućeg igrača i završila u mreži.

Rijeka je povela već u drugoj minuti, Toni Fruk je ubacio iz kornera, Ivan Smolčić pucao glavom, a lopta je okrznula nekog u redovima Kopera i završila u mreži. Taj se pogodak pokazao kao odlučujući, a valja spomenuti da je svoje prve minute na vratima Rijeke upisao Josip Posavec

Osječani su za prvog protivnika odabrali lokalnog niželigaša HNK Bilje i pobijedili s uvjerljivih 13:0. Posebno je raspoložen bio Petar Pušić s tri gola, dva je zabio mladi Filip Živković. Dvojica debitanata Marko Soldo i Luka Jelinić svoju su osječku avanturu započeli s prvijencem. test