EP 2024., nokaut faza, Osmina finala, 29.06.2024, 21:00 h, Dortmund
Suci: Michael Oliver, Stuart Burt, Dan Cook (Engleska)
2:0(0:0) Danska
Danska

Njemačku nije poremetilo niti nevrijeme, preko Danske otišla u četvrtfinale

Mihaela Bradovski • subota, 29.06.2024.

Njemačka je drugi četvrtfinalist Europskog prvenstva. Slavila je s 2:0 protiv Danske i sada čeka boljeg iz dvoboja između Španjolske i Gruzije...

Niclas Füllkrug
64'
25
Emre Can
64'
17
Florian Wirtz
80'
20
Benjamin Henrichs
80'
16
Waldemar Anton
88'
Christian Norgaard
69'
20
Yussuf Poulsen
69'
26
Jacob Bruun Larsen
80'
14
Mikkel Damsgaard
80'
17
Victor Kristiansen
80'
Kasper Hjulmand

Iako je Njemačka ostavila jako dobar dojam u grupnoj fazi dok se Danska mučila i prošvercala u osminu finala bez ijedne pobjede, svejedno se očekivao težak posao za Njemačku jer Danska nije bezazlen protivnik.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Tako je i bilo, vrlo zanimljiv dvoboj u Dortmundu, koji je bio prekinut na 25 minuta zbog nevremena, bilo je poništenih golova, prilika na obje strane, a Njemačka na kraju prolazi dalje.

Njemačka je već u četvrtoj minuti proslavila pogodak kada je nakon ubačaja s lijeve strane glavom pucao Nico Schlotterback, ali nakon pregleda snimke utvrđen je prekršaj Kimmicha i gol nije priznat.

Njemačka je sjajno otvorila utakmicu, ubrzo je Kimmich imao dobar pokušaj izvana pa još jednom Schlotterback, Havertz, Musiala, ali Schmeichel je odlično branio.

Danska je do prve velike prilike došla na kvalitetu Eriksena koji je majstorski primio loptu, prevario Rudigera, ali njemački branič ipak je uspio nekako izblokirati taj udarac i spriječiti pogodak.

U 35. minuti jaka grmljavina u blizini stadiona natjerala je Michaela Olivera da prekine utakmica, ubrzo je pala i jaka kišena praćena ledom veličine loptice za stolni tenis i 25 minuta trajao je prekid.

Kada se vrijeme smirilo, igrači su se vratili na travnjak, a do kraja prvog dijela viđena je po jedna prilika na svakoj strani, ali Schlotterback i Hojlund nisu zabili.

U 48. minuti Danska dolazi do pogotka. Nakon velike gužve u 16 metara loptu je u mrežu poslao Andersen, Danci su proslavili gol, ali javio se VAR i dosuđeno je zaleđe.

Andersen je imao kratak put od junaka do tragičara. Umjesto da je donio Danskoj vodstvo, skrivio je pet minuta kasnije kazneni udarac igravši rukom u svojih 16 metara. Zabio je s 11 metara Kai Havertz.

Danci su se nakon gola malo više otvorili što je unalo kaznio Havertz novim golom, ali pucao je pokraj vratnice. Na drugoj strani raspoloženi Neuer obranio je pokušaj Hojlunda.

U 68. minuti Njemačka dolazi do drugog pogotka. Sjajnu loptu u prostor dobio je Musiala, lako je pobjegao Andersenu i poslao loptu u mrežu.

Do kraja susreta Danci su pokušavali smanjiti zaostatak, ali Njemačka se dobro branila i na kraju obranila te prošla u četvrtfinale. test