Brazil bez prvog mjesta, dosta si je zakomplicirao život još jednim remijem

Mihaela Bradovski • srijeda, 03.07.2024.

Brazil i Kolumbija noćas su odlučivali o prvom mjestu u skupini D Copa Americe, a susret je okončan remijem što ide u prilog Kolumbiji koja je završila na prvom mjestu...

Brazil nije uspio u onome što je namjeravao. Prvi cilj u skupini postao je još veći imperativ kada je dan ranije Urugvaj osigurao prvo mjesto u skupini C, a Panama zasjela na drugo ispred SAD-a.

Igraj na utakmice Copa Americe na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bilo je jasno da pobjednik skupine D izbjegava snažni Urugvaj i ide na Panamu dok drugo mjesto donosi teži put. S obzirom da je već imao jedan kiks protiv Kostarike, Brazilu je za vrh skupine trebala isključivo pobjeda dok je Kolumbiji igrao bod.

Vrlo rano stigle su loše vijesti za Brazil, već u sedmoj minuti Vinicius je zaradio žuti karton i neće moći igrati protiv Urugvaja u četvrtfinalu.

Pet minuta kasnije Brazil je poveo golom Raphinhe iz slobodnog udarca, ali Kolumbija se vratila u završnici prvog dijela pogotkom Daniela Munoza.

Iako je trebao pobjedu, Brazil nije briljirao niti u drugom dijelu te se morao zadovoljiti ovim remijem 1:1.

U drugom susretu skupine Kostarika je s 2:1 slavila protiv Paragvaja, ali taj dvoboj je samo odlučivao tko neće biti posljednji u skupini.

Kostarika je u prvih sedam minuta došla do 2:0 golovima Francisca Calva i Josimara Alcocera dok je u 55. minuti na konačnih 2:1 smanjio Ramon Sosatest

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...