Copa America 2024, nokaut faza, četvrtfinale, 06.07.2024, 03:00 h

Mihaela Bradovski • subota, 06.07.2024.

Poznat je prvi polufinalni par Copa Americe. Nakon što su već igrali međusobno u skupini, sada se i u polufinalu sastaju Argentina i Kanada.

I Argentina i Kanada do polufinala Copa Americe došle su kroz raspucavanje. Argentinci su poslali kući Ekvador, a Kanada je bila spretnija od Venezuele.

Igraj na utakmice Copa Americe na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kanada i Venezuela su odigrale zanimljivu i ravnopravnu utakmicu koja je u konačnici nakon 90 minuta bila bez pobjednika, uslijedilo je raspucavanje i odluka u šestoj seriji.

Kanađani su poveli u 13. minuti pogotkom Jacoba Schaffelburga i sve do sredine drugog poluvremena održavali su vodstvo.

U 65. minuti Venezuela ipak poravnava, Salomon Rondon krenuo je u kontru, osjetio je da je vratar Kanade daleko od svog gola i sa skoro 60 metara lobovao ga je i pogodio za 1:1.

Do kraja susreta novih pogodaka nije bilo i odluka je pala s 11 metara.

U drugoj i četvrtoj seriji i jedni i drugi bili su neprecizni, u šestoj seriji pokraj gola pucao je Wilker Angel, a onda je Ismael Kone zabio i odveo Kanadu u polufinale. test