EP 2024., nokaut faza, Četvrtfinale, 06.07.2024, 18:00 h, Düsseldorf, Düsseldorf Arena
Suci: Daniele Orsato, Ciro Carbone, Alessandro Giallatini (Italija)
Engleska
Engleska
Bukayo Saka 80'
5:3(0:0, 1:1, 1:1 pp, 5:3 pen) Švicarska
Breel Embolo 75'
Švicarska

Nova drama na Euru: Englezi bolji u raspucavanju, Švicarska bez svog prvog polufinala!

Branimir Korać • subota, 06.07.2024.

Jedanaesterci su puno puta bili kobni za Englesku, ali ovdje su Englezi bili mirni, sigurni i sa stopostotnim učinkom protiv Yanna Sommera izborili su prolaz među četiri najbolje reprezentacije u Europi.

Luke Shaw
78'
21
Eberechi Eze
78'
24
Cole Palmer
78'
17
Ivan Toney
109'
8
Trent Alexander-Arnold
115'

Steven Zuber
64'
3
Silvan Widmer
64'
6
Denis Zakaria
98'
23
Xherdan Shaqiri
109'
16
Vincent Sierro
118'
25
Zeki Amdouni
118'
Murat Yakin

Engleska i Švicarska odigrali su kako je i najavljeno, dosta opreznu utakmicu u kojoj više od sat vremena nije se događalo gotovo ništa.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Englezi su još jednom igrali sporo i bez potrebnog rizika, Švicarska je dugo pokazivala prevelik respekt i često je griješila, a u konačnici uz malo više hrabrosti i drskosti mogla je Englesku staviti u puno veće probleme.

Prvo poluvrijeme bilo je za što brži zaborav, nismo gotovo ništa vidjeli od obje reprezentacije i ovo poluvrijeme jako konkurira za najlošije u dosadašnjem dijelu Prvenstva.

U drugom poluvremenu situacija se ipak malo popravila, vidjeli smo dva pogotka, ponešto prilika, ali nismo dobili odluku tko će u polufinale.

Švicarska je zaprijetila u 51. minuti preko Breela Emboloa koji je dobio loptu u 16 metara, ispivotirao dobro protiv Konse, ali udarac nije bio dovoljno opasan za Pickforda.

U 75. minuti pogodak koji je malo otvorio utakmicu. Ndoye je ubacio s desne strane, Stones nije uspio izbiti loptu, samo ju je malo skrenuo, dovoljno da je Embolo iz blizine pošalje u mrežu.

Odmah je reagirao Southgate i tek tada povukao svoje prve promjene. Nedugo zatim Engleska poravnava. Bukayo Saka dobro se izborio za prostor za udarac i lijepo je pogodio u sam donji kut za 1:1.

I umjesto da do kraja regularnog dijela i jedni i drugi pokušaju doći do pogotka za prolaz, oni su se zadovoljili produžecima u rukama.

U dodatnih 30 minuta nismo vidjeli neke veće prilike od strane Engleske. Valja zapisati tek odličan udarac Declana Ricea izvana koji je odlično obranio Yann Sommer.

S druge strane Shaqiri je izravno iz kornera pogodio vratnicu, Amdounijev opasni pokušaj odbio je Pickford i ostalo je 1:1, odluka je pala u raspucavanju.

Tamo je samo jedan izvođač bio neuspješan i to Manuel Akanji koji je otvorio prvu seriju raspucavanja, Pickford ga je pročitao i Engleska je otišla u finale.

Svih pet engleskih izvođača bilo je precizno, kod Švicarske samo Akanji nije zabio. test