Hajduk zahvaljujući raspoloženim Livaji i Kaliniću remizirao s prvakom Ukrajine

Mario Borko • subota, 06.07.2024.

Bijeli su protiv Šahtara bili autsajderi bez obzira na to što se radi o prijateljskoj utakmici, ali vrlo lako su mogli doći i do pobjede. Završilo je bez pobjednika, ali gol koji je Hajduk zabio, prezentacije Livaje i mladih igrača obećava...

Vrlo dobra prezentacija Hajduka u pripremnoj utakmici odigranoj protiv prvaka Ukrajine Šahtara. Bijeli su rano poveli iz visokog presinga, a Gennaro Gattuso dao je prvotimcima 66 minuta. Marko Livaja čini se ponovno lovi dobro poznatu formu, a strijelac pogotka za Bijele bio je Emir Sahiti.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Talijanski trener voli agresivan nogomet, puno trke i visoki pritisak, a upravo to smo vidjeli kod Hajdukovog prvog gola. U 13. minuti Marko Capan je oduzeo loptu, proigrao Livaju, on ostavlja loptu za dotrčalog Sahitija koji je sprema u mrežu.

Ukrajinci su nakon gola preuzeli inicijativu, a do izjednačenja su stigli u 28. minuti iz prekida. Anthony Kalik igrao je rukom u blizini aut linije, Dmytro Kryskiv je ubacio, a Lassina Traore zabio za 1:1. Tražili su Bijeli zaleđe, ali snimka to ne može potvrditi.

Ivan Lučić izašao je na centaršut, ali nije dobro reagirao. Nakon 66. minute Gattuso je napravio brojne zamjene, a Lovre Kalinić imao je dobru dionicu u kojoj je s dvije obrane spasio Hajduk od poraza.

Livaja je osim asistencije imao nekoliko prepoznatljivih prodora, proigravanja i udaraca. U 35. je dobro pucao iz slobodnjaka, a u 69. je sjajno pronašao Brunu Durdova koji je bio vrlo blizu da postigne pogodak.

Sve u svemu, Gattuso može biti vrlo zadovoljan. Nakon poraza od Radomlja njegova momčad je sjajno reagirala, a minute je ponovno dobio i Dario Melnjak koji bi ovim tempom mogao biti spreman za početak sezone.