Mađari iskoristili neopreznost Osječana i remizirali u Bad Kleinkircheimu

Branimir Korać • nedjelja, 07.07.2024.

Nogometaši Osijeka u pripremnom susretu koji je odigran u Bad Kleinkirchheimu remizirali su s novim mađarskim prvoligašem Spartacusom 2:2...

Nakon pobjede protiv češkog prvoligaša Jabloneca, Osijek je odigrao drugu utakmicu na pripremama u Austriji. Ovaj put na suprotnoj strani stajao je Spartacus iz Nyiregyhaze s kojim su Osječani remizirali 2:2.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Malo je nedostajalo da upišu i drugu pobjedu na ovim pripremama, ali neopreznost u posljednjim minutama susreta omogućila je Mađarima da dođu do poravnanja iako je Osijek uglavnom bio bolji i opasniji protivnik.

Hrvatski predstavnik poveo je već u desetoj minuti. Pušić je ubacio loptu iz kornera, u kaznenom prostoru na pravom mjestu bio je Vedran Jugović koji glavom šalje loptu u mrežu.

S tih 1:0 otišlo se i na odmor, a u drugom poluvremenu vrlo brzo su Mađari došli do poravnanja. U 54. minuti Greso je dobio loptu pred kaznenim prostorom i onda opalio s nekih 15 metara te pogodio za 1:1.

Osječani su još jednom došli do pogotka desetak minuta kasnije kada je Omerović odličnim udarcem s 20-ak metara pogodio sam kut mađarskog gola.

Kada se činilo da će susret završiti pobjedom Osijeka, dogodilo se iznenađenje i to doslovno. Dosuđen je slobodni udarac za Spartacus na više od 20 metara i dok je Malenica namještao živi zid, Mađari su to iskoristili, brzo zapucali prema golu i izjednačili na konačnih 2:2.

Čini se kako je strijelac Beke pitao suca smije li pucati, ovaj je kimnuo glavom i Spartacus je tako izjednačio. test