Rijeka na krilima raspoloženog Ivanovića i 18-godišnjeg 'otkrića' pobijedila mađarskog prvoligaša

Mario Borko • srijeda, 10.07.2024.

Rijeka je prvu pripremnu utakmicu u Austriji odradila uspješno. Riječani su u utakmici koja se igrala dva puta po 60 minuta svladali mađarskog prvoligaša Spartacusa s 3:1, a najraspoloženiji je bio Franjo Ivanović...

Riječani su prije četiri dana prvi dio priprema u Rijeci završila uvjerljivom pobjedom protiv slovenskog Primorja, a u srijedu su drugi dio u Austriji otvorili, ne tako uvjerljivom, ali dominantom predstavom protiv mađarskog Spartacusa. Završilo je 3:1, a za momčad Željka Sopića, a ponovno su se među strijelce upisali Franjo Ivanović i Šimun Butić.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Utakmica je igrana dva puta po 60 minuta, a Sopić se odlučio isprobati dvije momčadi. Prvi dio protiv novopečenog mađarskog prvoligaša završio je 0:0. Rijeka nije bila u najboljem izdanju i nije stvorila velik broj prilika. Ipak, sve se okrenulo u drugom dijelu, a najzaslužniji za to je Ivanović.

20-godišnji napadač sjajno je ušao u utakmicu i u 11. minuti nastavka postigao vodeći pogodak. Imao je malo sreće na početku akcije, ali kasnije je sjajno fintirao i pogodio za vodstvo. Povremeni mladi reprezentativac, koji je svoje mjesto našao i na pretpozivu Zlatka Dalića, asistirao je deset minuta kasnije Butiću.

Krilni napadač krenuo je sam jedan na jedan s golmanom i lijepo pogodio za povećanje prednosti. Sve dvojbe oko pobjednika Ivanović je riješio u 85. minuti svojim drugim golom. Impresivno je izdržao duel, na rubu prekršaja i koncentrirano pogodio za 3:0.

Riječani su u posljednjem napadu nepotrebno primili pogodak što sigurno neće razveseliti Sopića. Benjamin Olah lijepo je pogodio izvana, a Josip Posavec je prije toga imao je nekoliko zapaženih reakcija.

Treba istaknuti Butića koji je drugu utakmicu zaredom zabio gol i koji se lijevom nogom na desnom krilu ističe kvalitetom. 18-godišnjak je prošle sezone u juniorskoj ligi postigao sedam golova u 27 nastupa, a u Rijeku je stigao iz Zadra u ljeto 2023. godine. Butić je dio karijere proveo i u Hajduku.

Riječani nastavljaju pripreme, a za tri dana igraju protiv njemačkog drugoligaša Karlsruhera. Spartacus je prije Rijeke remizirao s Osijekom 2:2. test