Sjajna predstava Dinama i puna mreža bugarskog prvoligaša

Petar Jenjić • srijeda, 10.07.2024.

Nogometaši Dinama odigrali su odlično prvu utakmicu na pripremama u Austriji. Došli su do pobjede protiv CSKA 1948 Sofije rezultatom 6:2 ...

Svoju prvu prijateljsku utakmicu na pripremama u Austriji odigrali su nogometaši Dinama. Današnji protivnik bila je bugarska CSKA 1948 Sofija, a plan je bio da prvo i drugo poluvrijeme odigraju dvije različite postave. Modri su odigrali odlično utakmicu i mogu biti zadovoljni konačnim rezultatom, pobjedom od 6:2.

Igraj na prijateljske utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvu ozbiljniju šansu imao je Lukas Kačavenda koji je pucao glavom u 13. minuti, ali otišlo je kraj gola. Prvu intervenciju Danijel Zagorac imao je dvije minute kasnije, no nije bilo prevelike opasnosti za Dinamov gol. U 18. minuti solidno je pucao Josip Mišić, obranio je Aleks Božev.

Visoke temperature i vlaga sigurno su stvarale dosta problema objema ekipama te pauza za osvježenje bila je nasušno potrebna. U 26. minuti odlična šansa Bugara preko Radoslava Kirilova čiji je udarac Zagorac odbio u gredu. I onda je u 28. minuti sjajno iz slobodnog udarca pogodio Sandro Kulenović za 1:0.

Odmah nakon toga ispala je Dinamova obrana, a Zagorac je još jednom sjajno obranio. Vratar Dinama u 36. minuti imao je još jednu odličnu intervenciju, obranio je pokušaj Marija Ilevskog. Pritisak CSKA isplatio se u 39. minuti, zabio je Teodor Ivanov nakon jednog kornera.

Iz ostatka prvog poluvremena izdvaja se dobar solo prodor i udarac Takuya Ogiware i još jedna obrana Dinamovog vratara. Nakon pauze na teren je istrčala druga postava, prvenstveno mladi Dinamovi igrači.

U 51. minuti nakon kornera je zaplivao bugarski vratar, a iskoristio je to Leon Jakirović i pospremio loptu u mrežu.

Samo tri minute kasnije novi pogodak u mreži CSKA; ovoga puta lijepo je poentirao Marko Rog. Odličan je bio ulazak Dinama u drugo poluvrijeme.

Na sljedeću šansu čekalo se neko vrijeme, do 65. minute kada je udarac okušao Fran Brodić. Nakon što je u prvom poluvremenu zabio Dinamu, Teodor Ivanov skrenuo je loptu u vlastitu mrežu sedam minuta kasnije.

Petardu u mreži Bugara zaključio je Noa Mikić nakon asistencije Frana Brodića.

Patrik Horvat zabio je za 6:1 Dinama, dok su Bugari u završnici ublažili poraz. test