Sjajno raspoloženi Pušić predvodio Osijek do pobjede protiv Ukrajinaca

Mario Borko • subota, 13.07.2024.

Osijek je u sklopu priprema odigrao novu prijateljsku utakmicu protiv Ruh Lavova. Osječani su bili bolji i slavili s dvama pogocima Pušića i jednim Miereza, a nova pojačanja režirala su komičan autogol koji je ublažio poraz Ukrajinaca...

Nakon “bukvice“ koju im je novi trener Federico Coppitelli navodno očitao, Osječani su prijateljsku utakmicu protiv Ruh Lavova odradili vrlo angažirano. Pobijedili su 3:1, a posebno je bio raspoložen Petar Pušić koji je zabio dva gola i upisao asistenciju.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Osječani su poveli već u petoj minuti. Nakon prekršaja na Roku Jurišić koji se dogodio na rubu šesnaesterca i gol aut linije, Pušić je ubacio, a Ramon Mierez u svom stilu glavom postigao vodeći pogodak. Tri minute kasnije Nikola Čavlina istaknuo se sjajnom intervencijom.

Osijek je do povećanja prednosti stigao u 39. minuti. Renan Guedes se u toku protunapada sjajno s desnog beka ubacio u sredinu donio loptu do lijeve strane, a tamo Anton Matković precizno ubacuje za natrčalog Pušića koji glavom zabija za 2:0.

I u nastavku Osječani su bili bolja momčad, ali u 63. minuti poklonili su Ruhu pogodak. Marko Soldo je pod pritiskom vraćao loptu Čavlini, koji je uopće nije očekivao i nikako nije mogao doći do nje, a ona je završila u golu. Nova pojačanja iz Dinama tako su režirala komičan autogol, ali dobro da se takve greške događaju na pripremama koje i služe za takve stvari.

Da se Ukrajinci slučaj ne bi umislili i krenuli po izjednačenje pobrinuo se samo četiri minute kasnije Pušić koji je s dvadesetak metara sjajno pogodio za konačnih 3:1.

Osijek je u nastavku samo odradio posao, a uskoro će krenuti u kvalifikacije za Konferencijsku ligu gdje bi protivnik trebala biti estonska Levadia. test