Senzacionalni Musa ponovno strijelac u pobjedi svog Dallasa

Mario Borko • nedjelja, 14.07.2024.

Povremeni hrvatski reprezentativac nastavlja s nevjerojatnom formom. Noćas je protiv LA Galaxyja postigao gol u pobjedi, a bio mu je to osmi u posljednjih sedam nastupa...

Nakon dva poraza od Kansas Cityja, jednog u produžetku, Dallas se vratio pobjedama. U noći sa subote na nedjelju kod kuće je s 2:0 pobijedio LA Galaxy, a među strijelce se ponovno upisao Petar Musa.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon početnog ispitivanja snaga Musa je u 28. minuti stvorio višak na centru, proigrao Sebastiana Lletgeta koji je proslijedio loptu do Logana Farrington. On je pokušao nešto između prizemnog ubačaja i udarca, John McCarthy je to obranio, a hrvatski napadač je natrčao na loptu i sigurno je pospremio u mrežu.

Bio je to njegov 12. prvenstveni pogodak, 13. u dresu Dallasa i osmi u posljednjih sedam nastupa. Odlazak Muse u MLS pokazuje se kao pun pogodak i ako ovako nastavi mogli bismo ga uskoro ponovno gledati u Europi-

Dallas je i nakon vodstva bio bolja momčad, a u 55. minuti Farrington je sjajno utrčao u prazan prostor, izbjegao zaleđe i iskoristio odlično dodavanje Asiera Illarramendija za povećanje prednosti na 2:0. Galaxy je do kraja imao nekoliko dalekometnih udaraca koji su mogli završiti u domaćoj mreži, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Dallas se s nova tri boda približio devetom mjestu Zapadne konferencije koje vodi u play-in, a LA Galaxy je propustio priliku zasjesti na vrh tablice. Ovako je s istim brojem bodova kao vodeći dvojac ostao treći, ali im gleda u leđa zbog slabije gol razlike.

Musa će priliku za pogodak imati već za četiri dana kad Dallas u goste dolazi Austin. Klub iz Teksasa nalazi se neposredno iznad Dallasa na desetom mjestu i ima četiri boda više. test