Raspoloženi Ukrajinci nanijeli neugodan poraz nervoznim dinamovcima

Mario Borko • srijeda, 17.07.2024.

Dinamo je nakon tjedan dana ponovno bio u akciji. Modri su Lendavi odigrali prijateljsku utakmicu protiv ukrajinskog Krivbasa. U susretu koji se igrao dva puta po 60 minuta, vidjeli smo puno nervoze, a pobjedu su upisali Ukrajinci...

Nakon uvjerljive pobjede protiv CSKA-a 1948 Sofije, Dinamo u subotu nije odigrao drugu pripremnu utakmicu protiv Bešiktaša zbog nevremena pa je na novu provjeru morao čekati do srijede. Modrima tako duga pauza očito nije godila jer su u slovenskoj Lendavi poraženi od treće momčadi ukrajinskog prvenstva Krivbasa s 2:0.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dinamo je u utakmicu, koja se igrala dva puta po 60 minuta, krenuo u nominalno najjačem sastavu. Od prve minute na terenu su bili Bruno Petković, Martin Baturina i Marko Pjaca, ali nisu ostavili najbolji dojam. Ukrajinci su od samog starta bili vrlo opasni iz protuudara, a Plavi su djelovali pospano.

Artur Mikitišin sjajno je povukao jednu kontru u 17. minuti i poslužio Princea Kwabena Adua koji je izvrtio Kevina Theophilea-Catherinea i svladao Danijela Zagorca.

Samo dvije minute kasnije Mauro Perković je pod pritiskom grubo pogriješio, odigrao loptu u sredinu ravno u noge Yehora Tverdohliba koji se imao vremena namjestiti i s vrha 16 metara sjajno pogoditi za povećanje ukrajinske prednosti.

Modri su nakon toga bili vrlo nervozni. Prednjačio je Petković koji je u 20. i 60. minuti lako mogao zaraditi isključenje, a nekoliko grubih startova imao je i Josip Mišić. Utakmica je što se tiče tenzija bila na natjecateljskoj razini.

Dinamo je do kraja prvih 60 minuta dominirao, imao je nekoliko dobrih prilika preko Petkovića, Mišića, Ademija i Baturine, ali nije uspio zabiti.

Sergej Jakirović odmah na startu drugih 60 minuta na teren je poslao novih 11 igrača, a do kraja je bilo i nekoliko letećih izmjena. Dinamo je bio puno bolji u nastavku, stvorio je puno prilika, ali nije uspio zabiti.

Arber Hoxha došao je najbliže pogotku kad je pogodio gredu, a prije toga Marko Rog je iz slobodnog udarca iznenadio ukrajinskog vratara koji je loptu također skrenuo u okvir gola. Modri su dali sve od sebe, najviše je željom iskakao Noa Mikić, ali rezultat se do kraja nije mijenjao.

Ovaj poraz ne bi trebao poremetiti hrvatske prvake koji su na vrhuncu priprema i umor je sigurno prisutan. Ipak, ako se može nešto pozitivno izvući iz ove utakmice to je želja koju su dinamovci pokazali, u prvom dijelu na krivi način (agresijom), a u drugom velikim brojem prilika koje su stvorili.

Modri će još nekoliko dana ostati u Austriji, a onda se vraćaju u Zagreb gdje ih 23., 26. i 27. srpnja čekaju još tri prijateljske utakmice. Prva protiv Vardara, a druge dvije protiv ukrajinskog prvaka Šahtara. test