Rijeka bez stožernih igrača minimalno poražena od RB Salzburga

Mario Borko • srijeda, 17.07.2024.

Riječani su u sklopu priprema u Austriji imali vrlo težak ispit protiv RB Salzburga. Željko Sopić ovoj je utakmici pristupio natjecateljski, ali njegova momčad na kraju je ipak minimalno poražena...

Rijeka je nakon naslova prvaka 2017. godine u kvalifikacijama za Ligu prvaka izbacila RB Salzburg. Pobjeda (zahvaljujući golu u gostima) protiv bogatog austrijskog prvoligaša jedna je od značajnijih u povijesti Rijeke, a u srijedu su se ta dva kluba sastala u pripremnoj utakmici.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ovoga puta Austrijanci su bili bolji i slavili s minimalnih 1:0. Željko Sopić odlučio je ovoj utakmici pristupiti kompetitivno, kao da se radi o natjecateljskoj, jer njegova momčad već za tjedan dana nastupa u drugom pretkolu kvalifikacija za Europsku ligu.

Ipak, trener Rijeke nije mogao računati na neke glavne igrače. Nije bilo Tonija Fruka, Marca Pašalića, Brune Gode, ni Lindona Selahija. Riječani su prepustili posjed Red Bullu, ali što se tiče prilika u prvom dijelu, momčadi su bile podjednake.

Austrijanci su odmah na početku drugog dijela napravili nekoliko izmjena, a svježina koju su one donijele do izražaja je došla u 60. minut nakon sjajne akcija trojice igrača. Adam Daghim odigrao je loptu na stranu prema Ignaceu Van der Bremptu, on je ubacio prema Petru Ratkovu koji iz prve ostavlja za natrčalog Daghima, a on mirno šalje loptu u mrežu pokraj Martina Zlomislića.

Salzburg je do kraja potpuno dominirao i kontrolirao utakmicu, a Rijeka nije ozbiljnije zaprijetila. U igru je kod Red Bulla u 72. minuti ušao Roko Šimić.

Sopić može biti relativno zadovoljan s ovom provjerom, dobio je neke odgovore, a rezultat bi sigurno bio bolji da nije imao brojne izostanke.

Osim prije nabrojanih, Franjo Ivanović imao je smrtni slučaj u obitelji i odradio je samo 45 minuta. Od prve minute Sopić je dao priliku mladom Šimunu Butiću, a čini se da Zlomislić ima prednost ispred Josipa Posavca.

Spomenimo i da je svoju priliku dobio Gabriel Rukavina koji se Rijeci pridružio tek jučer.

Igrači Rijeke koji su manje igrali već sutra će odraditi prijateljsku utakmicu protiv Triglava, a natjecateljska sezona kreće 25. srpnja kad će Riječani vjerojatno put Rumunjske na noge Hunedoari. test