Šibenik i Istra 1961 izgubili, protiv Puležana zaigrao igrač kojeg je Dinamo prodao za 14.5 milijuna eura

Mario Borko • srijeda, 17.07.2024.

Loš dan je iza hrvatskih prvoligaša. Nakon Dinama i Rijeke, poraženi su i Šibenik te Istra 1961. Šibenčani su izgubili od novog austrijskog prvoligaša Grazera, a Puležani od tradicionalnog protivnika na pripremama Udinesea...

Klubovi SuperSport HNL-a marljivo se pripremaju za novu sezonu. Srijeda nije bila njihov dan pa su tako izgubili svi koji su igrali. Osim Dinama i Rijeke u akciji su bili Šibenik i Istra 1961, a oboje su uvjerljivo poraženi.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Šibenik, prvak SuperSport Prve nogometne lige, igrao je protiv prvaka austrijske Bundeslige 2 Grazera AK 1902 i izgubio s 3:1. Šibenčani su se vrlo dobro držali, a onda su u završnici, u razmaku manjem od minute, primili dva gola i izgubili drugu od četiri pripremne utakmice koliko su do sad odigrali.

Murat Satin zabio je u devetoj minuti za rano vodstvo Austrijanaca, a Stefan Perić je tik prije odlaska na odmoru, u 45. minuti, poravnao rezultat. Šibenčani su blackout doživjeli u 74. i 75. minuti. Najprije je strijelac za Grazer bio Atsushi Zaizen, a potom Christian Lichtenberger.

Momčad Marija Carevića do sad je pobijedila Velež i Dugopolje, a izgubila od Posušja i sada Grazera.

Istra 1961 često igra prijateljske utakmice protiv Udinesea. Do sad je u četiri navrata dva puta uspjela ostati neporažena, ali u srijedu su Talijani bili puno bolji i slavili s 4:1. Četiri od pet golova na susretu palo je u prvih 45 minuta.

Brazilac Brenner zabio je za vodstvo Udinesea u 17. minuti, a u 39. Salim Fago Lawal izjednačava rezultat. Slavlje Puležana nije dugo trajalo jer su u 43. i 48. minuti primili dva brza gola. Lorenzo Lucca zabio je za 2:1, a Florian Thauvin, nakon što je najprije dva puta asistirao, za 3:1.

U drugom dijelu su uslijedile brojne promjene, a konačnih 4:1 postavio je Lucca u 58. minuti svojim drugim pogotkom na susretu.

Za Udinese je nastupio i pomalo zaboravljeni Filip Benković. 27-godišnji branič, kojeg je Dinamo svojevremeno prodao za 14.5 milijuna eura u Leicester, prošlu je sezonu proveo na posudbi u Trabzonsporu, a sada će se ponovno pokušati nametnuti u Udinama. test