Dinamo se lako obračunao s Vardarom, Pjaca strijelac u plavom dresu nakon 2925 dana

Mario Borko • utorak, 23.07.2024.

Prvak Hrvatske uvjerljivo je pobijedio makedonski Vardar. Modri su imali izrazitu dominaciju kroz cijeli susret, a pogodak je nakon osam godina u plavom dresu ponovno postigao Marko Pjaca...

Nešto više od dvije tisuće navijača okupilo se na Maksimiru i ispratilo pobjedu Dinama nad makedonskim Vardarom od 3:0. Modri su dominirali kroz cijeli susret i mogli su slaviti i uvjerljivije. Sergej Jakirović isprobao je 22 igrača, a Arijan Ademi, Martin Baturina i Mauro Perković nisu participirali zbog bolesti.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Modri su stvarali velik broj prilika, najraspoloženiji je bio Marko Pjaca koji je stvorio, ali i promašio neke šanse. Modri su do gola došli tek u 37. minuti. Nakon udarca iz kuta Pjaca je bio najviši, spustio je loptu na Sandra Kulenovića koji efektno pogađa gredu i posprema vlastiti odbitak u mrežu.

Bruno Petković bio je puno raspoloženiji nego protiv Ukrajinaca u prošlom susretu, a u 40. minuti promašio je prazna vrata nakon što je već prošao vratara. Modri su prednost povećali tik prije odmora, Ronaël Pierre-Gabriel je ubacio s lijeve strane, a povratnik u plavi dres, Pjaca, zabio je glavom prvi gol za Dinamo nakon 2925 dana.

Hrvatski reprezentativac posljednjih gol u dresu najdražeg kluba postigao je upravo Vardaru 20. srpnja 2016. godina, nakon čega je u rekordnom transferu (29.4 milijuna eura) otišao u Juventus.

Jakirović je odmah na startu drugog dijela na teren poslao potpuno novu postavu koja je samo nastavila dominaciju. Mogao je Dinamo zabiti i prije, ali u 85., nakon ubačaja Marka Roga iz kornera, Raul Torrente zabija svoj prvijenac.

Trener Dinamo morao je malo ispremiješati sastav s obzirom na izostanke. Pjaca je tako zaigrao na desnom krilu, Arber Hoxha na lijevom, a čini se da je Pierre-Gabriel prva opcija za poziciju lijevog beka. Takuya Ogiwara ušao je u nastavku i također ostavio dobar dojam, ali Francuz djeluje moćno, upisao je asistenciju i čini se da ima prednost.

U drugom dijelu Rog je još jednom pokazao neospornu kvalitetu, a Patrik Horvat i Noa Mikić ponovno su bili vrlo aktivni.

Plavi će u subotu i nedjelju odigrati dvije utakmice protiv prvaka Ukrajine Šahtara, a tada će prvotimci vjerojatno dobiti 90 minuta na terenu.

Upitno je jedino hoće li trojac koji je izostao protiv Vardara biti spreman, ali sve se tempira za 2. kolovoza i prvo kolo SuperSport HNL-a kada na Maksimiru gostuje Istra 1961. test