Istra 1961 u pripremnom dvoboju svladala povratnika u tursku Superligu

Branimir Korać • srijeda, 24.07.2024.

Nogometaši Istre 1961 odigrali su pripremnu utakmicu protiv novog turskog superligaša Göztepea i upisali su pobjedu 2:1...

Istra 1961 je nakratko napustila svoju domaću bazu i otputovala na Bled gdje je danas igrala prijateljsku utakmicu protiv Göztepea.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Göztepe je prošle sezone završio na drugom mjestu u turskom drugom rangu natjecanja i izborio je povratak u najviši razred, a tijekom priprema za početak sezone upisao je remi s mađarskim Fehervarom i pobjedu protiv Lutona.

Dovoljan je to pokazatelj da je Istra imala ozbiljan zadatak, ali odradila ga je dobro, upisala pobjedu, ali što je najvažnije i dobro je izgledala na terenu.

Povela je u završnici prvog poluvremena kada je dosuđen kazneni udarac koji je Dario Marešić pretvorio u pogodak.

Vrlo brzo Göztepe je dobio priliku za poravnanje, međutim nije iskoristio kazneni udarac, obranio ga je Lovro Majkić te se na odmor otišlo s 1:0.

U drugom dijelu Turci su uspjeli poravnati golom Yalcina Kayana, ali u 76. minuti Matej Vuk iz teške pozicije s ruba kaznenog prostora pogađa za pobjedu pulskog prvoligaša. test