Celje propustilo veliku priliku unatoč krasnom pogotku Bobičanca

Branimir Korać • srijeda, 24.07.2024.

Odigrana su preostala tri susreta drugog pretkola Lige prvaka. Najbolji posao napravio je Ludogorec koji je osigurao prednost od dva pogotka.

Nogometaši PAOK-a baš i ne mogu biti prezadovoljni svojim nastupom u prvom susretu drugog pretkola Lige prvaka. Ugostili su Borac iz Banja Luke i očekivali kako će na uzvrat ponijeti komforniju razliku, ali na kraju se moraju zadovoljiti rezultatom 3:2.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dva puta se Borac vraćao iz zaostatka, ali nakon trećeg pogotka Grka, više nije bilo snage i PAOK odnosi pobjedu.

Dvostruki strijelac za Grke bio je Konstantinos Koulierakis, a konačnih 3:2 postavio je William Troost-Ekong. Borac su iz zaostatka vraćali prvo Sebastian Herrera, a zatim Enver Kulašin.

U domaćem sastavu Dominik Kotarski odigrao je cijelu utakmicu, a kod gostiju Dino Skorup bio je na travnjaku do 85. minute kada ga je zamijenio Stojan Vranješ.

Damir Krznar s Celjem je propustio veliku priliku za dobar rezultat uoči gostovanja kod Slovana u Bratislavi. Slovenci su imali od 30. minute igrača više, dominirali drugim poluvremenom, ali nisu uspjeli doći do pobjede.

Poveli su rano, već u sedmoj minuti lijepim pogotkom Luke Bobičanca iz slobodnog udarca, ali samo četiri minute kasnije slovački reprezentativac David Strelec poravnava.

Kada je u 30. minuti Kyriakos Savvidis zaradio isključenje, gosti su se doveli u probleme, ali Celje to nije iskoristilo i nije došlo do pogotka za pobjedu.

U Krznarovom sastavu Bobičanec je odigrao cijelu utakmicu, a Ivan Brnić u 85. minuti ušao je umjesto Josta Piseka. Kod gostiju Marko Tolić ostao je na klupi.

Najbolji posao napravio je Ludogorec 2:0 pobjedom protiv Dinama iz Minska, ali i dalje je to daleko od prolaza.

Bjelorusi su se pokazali kao opasan protivnik, nisu se povukli i čekali, ali Bugari su na kraju ipak bili bolji.

Bernhard Tekpetey već u devetoj minuti pogodio je za vodstvo, a konačnih 2:0 postavio je Todor Nedelevtest