Europska liga, 2. pretkolo, 25.07.2024, 19:00 h, Sibiu, Municipal
Suci: Philip Farrugia, Alan Camilleri, Luke Portelli (Malta)
0:0(0:0) Rijeka
Rijeka

Rijeka neporažena u Rumunjskoj i s dobrom prilikom za prolazak u treće pretkolo

Branimir Korać • četvrtak, 25.07.2024.

Rijeka je u prvom susretu drugog pretkola Europske lige gostovala u Rumunjskoj kod Corvinula i odigrala bez pogodaka. Dojam je da su Riječani bolja momčad i da imaju dobru priliku proći Rumunje...

Marius Lupu
54'
8
Antonio Bradu
89'

Željko Sopić

Rijeka je ostvarila prvi cilj u Rumunjskoj, vraća se kući neporažena i s aktivnim rezultatom uoči uzvrata na Rujevici. Susret u Rumunjskoj okončan je bez pogodaka i odluka definitivno pada tek na Rujevici.

Igraj na utakmice Europske lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Tako nešto se i očekivalo, Corvinul je možda rumunjski drugoligaš, ali svakako je organizirana momčad koja se dobro brani i Rijeka je imala dosta problema u kreaciji.

Dio tih problema svakako je vezan i uz kadrovske muke pa tako Sopić nije mogao od početka susreta računati na Fruka, prvog asistenta prošle sezone, Fruk ima problema s ozljedom, nije posve spreman i ušao je tek u drugom dijelu.

U prvih 20-ak minuta Rijeka je bila nešto bolja i prijetila je preko Obregona i Marca Pašalića, ali oni nisu bili precizni.

Nakon toga se i Corvinul počeo buditi i imao je nekoliko pokušaja uglavnom izvana, ali nije to bilo posebno opasno za Zlomislića koji je sezonu otvorio kao riječka jedinica.

U drugom dijelu Sopić je ostao i bez Radeljića. Stoper Riječana imao je nezgodan sudar s vratnicom, išao je na loptu na drugoj stativi, promašio ju je i vrlo ružno se zabio u vratnicu.

Morao je Radeljić napustiti igru, Sopić je to iskoristio za još dvije promjene te su ušli Fruk i Ivanović koji je imao i najbolju priliku na susretu.

U 73. minuti Petrovič je osvojio loptu pred kaznenim prostorom Rumunja, dodao je Ivanoviću koji gađa suprotni kut, ali nije bio precizan.

Do kraja susreta svakako treba istaknuti i dobru priliku za Fruka iz slobodnjaka gdje je lopta otišla preko grede te pokušaj Jankovića iz kornera koji je domaći vratar jedva obranio.

U konačnici 0:0, možda i najpravednije, ali dojam je da je Rijeka bolja i treba to potvrditi na svom travnjaku. test