Sjajan posao Rendulića protiv Izraelaca, Bartolec asistent u remiju Astane

Branimir Korać • petak, 26.07.2024.

Vrlo uzbudljiv dan u Konferencijskoj ligi, a nastupio je i pregršt hrvatskih igrača i to s različitim uspjehom...

Osim što su bili aktivni hrvatski nogometaši i klubovi, u akciji su bili i hrvatski sudac. Fran Jović dijelio je pravdu u Kišinjevu gdje je Zimbru ugostio armenski Ararat. Armenci su bili bolji i upisali su pobjedu 3:0 golovima Artura Serobjana te Erica Ocanseya koji je bio dvostruki strijelac.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Švedski Hacken već u prvoj utakmici riješio pitanje prolaza protiv luksemburškog Dudelangea. U gostima je slavio s visokih 6:2, a po dva pogotka postigli su Ali Youssef i Amor Layouni. U domaćim redovima do 84. minute igrao je Filip Bojić, a tada ga je zamijenio Evan Rotundo.

Vrlo uvjerljiv bio je i Brondby koji je sa 6:0 kod kuće slavio protiv kosovskog Llapija. I tu je pitanje prolaza već riješeno, a doprinos u tome dao je i Josip Radošević koji je odradio drugo poluvrijeme umjesto Daniela Wassa.

Ivica Ivušić branio je cijelu utakmicu u porazu Pafosa kod Žalgirisa u Vilniusu. Domaćin je slavio s 2:1 uz dva gola Liviua Antala iz praktički dva udarca na gol.

Veliki posao u prvom susretu napravio je St. Gallen koji je s 4:1 bio bolji od Tobola. Austrijanac Albert Vallci zabio je i gol i autogol kod domaćina, a Jozo Stanić, bivši igrač Varaždina, cijelo vrijeme je kod domaćina bio na terenu.

Patrik Kolarić bio je delegiran u Češku gdje je sudio dvoboj između Mlada Boleslava i Transinvesta. Česi su zasluženo slavili s 2:0 golovima Ladre i Kuseja, a Kolarić nije imao previše posla.

Fantastičan rezultat ostvario je Krunoslav Rendulić koji je sa Sabahom slavio s 3:0 u gostima kod Macabija iz Haife. Šafranko, Sekidika i Alijev bili su strijelci dok je dobrih 90 minuta odradio Ivan Lepinjica. Lorenco Šimić izašao je iz igre kod domaćina u 85. minuti.

Sarajevo koje vodi Zoran Zekić, većim dijelom susreta bilo je bolje od Spartaka Trnave, ali završilo je 0:0. Vinko Soldo odigrao je cijelu utakmicu dok je Edin Julardžija ušao u 87. minuti.

Podbacio je Zrinjski koji je poražen u Mostaru od Brava. Slovencima je pobjedu osigurao Ivanšek golom već u prvom poluvremenu.

Tomislav Dadić odigrao je cijelu utakmicu u 1:0 pobjedi Radničkog iz Kragujevca protiv Mornara. Milan Aleksić bio je jedini strijelac.

Ivan Durdov odradio je posljednjih deset minuta u 2:0 pobjedi Olimpije protiv Polissyje iz Ukrajine. Raul Florucz i Pinto bili su strijelci.

Maribor je također bio uspješan i to protiv Universitatee Craiove s 2:0. Repas i Jakupović postigli su pogotke, a kod gostiju već u 36. minuti ušao je Juraj Badelj.

Hrvatska kolonija u Astani remizirala je kod Milsamija 1:1. Karlo Bartolec upisao je asistenciju za vodeći pogodak Gripshija, a od prve minute igrao je i Marin Tomasov. Branimir Kalaica ušao je u 86. minuti.

Josip Bender primio je čak sedam golova na vratima Slieme s Malte na gostovanju kod armenskog Noaha.

Puno zadovoljniji može biti Toni Borevković koji je odradio svih 90 minuta u pobjedi Vitorije kod Floriane na Malti.

CFR Cluj neočekivano je odigrao samo 0:0 s Nemanom. Do posljednjih deset minuta kod domaćina je igrao Karlo Muhartest