Dinamovi 'klinci' srušili prvaka Ukrajine, prvijenac Bakovića

Mario Borko • petak, 26.07.2024.

Dinamo u petak i subotu igra dvije prijateljske utakmice protiv prvaka Ukrajine Šahtara, a u prvoj je upisao pobjedu. U susretu u kojem su na terenu u pravilu bili igrači iz drugog plana, Modri su upisali minimalnu pobjedu...

I dok su preostali hrvatski klubovi koji nastupaju u Europi u četvrtak započeli s kvalifikacijama, Dinamo je slobodan do posljednjeg pretkola krajem kolovoza i u Zagrebu se priprema za početak SuperSport HNL-a.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Modri su u petak na Hitrec-Kacijanu odigrali susret s prvakom Ukrajine Šahtarom i pobijedili 1:0. S istim će protivnikom snage odmjeriti i u subotu pa su danas priliku dobili mladi igrač i oni koji nisu u prvom planu, a oni su je sjajno iskoristili.

Utakmica je bila vrlo izjednačena. Od seniora za Dinamo su startali Danijel Zagorac, Maxime Bernauer, Raul Torrente, Takuya Ogiwara, Lukas Kačavenda i Sandro Kulenović.

Kačavenda, koji je službeno još uvijek igrač Lokomotive, prvi je zaprijetio, a u 11. minuti odličnu priliku imao je Patrik Horvat. Dinamovci su prebrojili Ukrajince, Kulenović je spustio Luki Vrbančiću, a on je poslužio Horvata koji iz sjajne pozicije puca slabo.

Ukrajinci su najbolji priliku u prvom dijelu imali u 24. minuti kad je Eguinaldo nadskočio Torrentea, ali udarac glavom je otišao malo preko gola. Horvat je u 31. uputio snažan udarac kojeg je Denis Tvardovski obranio krajnjim naporom, a Torrente je nakon udarca iz kuta koji je uslijedio zamalo i drugu utakmicu zaredom zabio gol.

Brazilac Newerton bio je najopasniji igrač Šahtara, a na samom startu drugog dijela izašao je jedan na jedan s Ivanom Filipovićem koji je ušao u nastavku, ali novi vratar Dinama je odlično reagirao. U 51. minuti Vrbančić je u gužvi uputio udarac kojeg Ukrajinci čiste s gol linije.

U 65. Newerton odličnim udarcem s 18 metara pogađa vratnicu, a Modri dvije minute kasnije nakon izvrsno odrađene kontre, koju je povukao Kačavenda, dolaze do pogotka. Tomas Baković ostao je jedan na jedan s vratarom Šahtara i sjajno pogodio u prvi kut. Baković je u ožujku proslavio 17. rođendan i ovo je za njega sigurno bio do sad najveći trenutak u karijeri.

Šahtar je nakon gola potpuno dominirao. Sergej Jakirović izvadio je većinu prvotimaca, dao priliku mladim snagama, a one su uspješno privele utakmicu kraju. Vinicius Tobaisa, koji je prošlu sezonu proveo na posudbi u Real Madridu, u 84. je dva put vrlo opasno zaprijetio.

Prvi udarac je obranio Filipović, a drugi je odsjeo na vratnici. Nakon toga Šahtar više nije stvorio neku izgledniju priliku i Dinamovi klinci su utakmicu mirno priveli kraju.

Najveće zvijezde obje momčad zaigrat će sutra od 19 sati, a utakmica bi mogla biti natjecateljskog karaktera jer je to i jednima i drugima generalna probo uoči početka prvenstva. test