Ostali sportovi

Svjetski prvak u kronometru sada je postao i olimpijski pobjednik

HINA, Mario Borko • subota, 27.07.2024.

Nakon što je Australka Grace Brown osvojila zlato u ženskom kronometru, u muškoj je to za rukom pošlo Belgijcu Remecu Evenepoelu koji je tako naslovu svjetskog prvaka pridodao i zlato s Olimpijskih igara...

Belgijska biciklistička superzvijezda Remco Evenepoel (24) naslovu svjetskog prvaka u vožnji na kronometar u subotu je pridodao i naslov olimpijskog pobjednika u toj disciplini.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Evenepoel je samo šest dana nakon osvajanja trećeg mjesta na Tour de Franceu izvrsnu formu potvrdio i na kišom natopljenim ulicama Pariza, on je 32.4 kilometara dugačku stazu svladao za 36:12.16 minuta, odnosno prosječnom brzinom od 53.7 kilometara na sat.

Srebro je s 14.92 sekundi zaostatka za Evenepoelom osvojio aktualni svjetski doprvak Talijan Filippo Ganna (28), specijalist za vožnju na kronometar koji u svojim vitrinama ima i dva svjetska zlata (2020., 2021.) u ovoj disciplini, dok je do bronce stigao još jedan Belgijanac Wout Van Aert s 25.83 sekundi iza svog zlatnog sunarodnjaka.