Petković se napromašivao, a onda s dva gola spasio Dinamo poraza od prvaka Ukrajine

Mario Borko • subota, 27.07.2024.

Dinamo i Šahtar odradili su u subotu i drugu prijateljsku utakmicu. Nakon što su u petak u akciji bili mladi i rezervni igrači, danas su oba trenera na teren poslala najjače snage, a susret je završio bez pobjednika...

U Zagrebu je zaključeno i drugo poglavlje između Dinama i Šahtara. Modri “klinici“ su u petak, u kombinaciji s igračima s klupe, s minimalnih 1:0 pobijedili drugi sastav Šahtara, a u subotu su na Maksimiru snage odmjerile najjače snage. Prvak Ukrajine je vodio 2:0, ali Dinamo se dvama pogocima Brune Petkovića vratio i izbjegao poraz u generalnoj probi prije početka prvenstva.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sergej Jakirović nije mogao računati na Darija Špikića, Petra Sučića i Luku Stojkovića, a Martin Baturina je nakon viroze ostao na klupi.

Nakon sporijeg početka, Marko Pjaca našao se u dobroj situaciji, pokušao je efektno lobati Dimitra Riznika, ali njegov udarac je završio preko gola. Lassina Traore zaprijetio je u 22. minuti, ali Ivan Nevistić upisao je prvu od tri odlične obrane.

Georgi Sudakov imao je priliku u 24. minuti nakon greške u Dinamovoj obrani, ali Nevistić još jednom sjajno brani. U 28. minuti Petković je nakon prodora Arbera Hoxhe s manje od pet metara pucao ravno u Riznika.

Nevistić je još jednom bio na testu u 30. minuti kada je opasno pucao Artem Bondarenko, ali i taj je udarac uspio ukrotiti. Josip Mišić pokušao je iz daljine u 34., a Petković je 42. iz slobodnog udarca dobro pucao, ali Riznik još jednom brani.

Drugi dio smo umjesto obrana vratara gledali golove. U 54. Artem Bondarenko je pogodio suprotni kut s nekih 18 metara, Dinamov vratar bio je i na ovoj lopti, ali udarac je bio presnažan.

Ovo je bilo prvi puta da su Kevin Theophile-Catherine i Samy Mmaee igrali zajedno u posljednjoj liniji, a u 59. minuti Brazilac Kevin im se ubacio iza leđa i maestralnim lobom povećao vodstvo Ukrajinaca.

No, tada na scenu stupa plavi devet. Petković je u 65. u svom stilu petom odigrao za Hoxhu koji u mat situaciji oklijeva, lopta se odbija do hrvatskog reprezentativca koji puca, a branič Šahtara igra rukom. Nakon promašaja na Euru, Petković je ovog puta odlučio pucati po sredini gola i bio je uspješan.

Dinamov kapetan, nakon izlaska Arijana Ademija, bio je vrlo raspoložen, a u 82. minuti je srušen u kaznenom prostoru nakon kombinacije s Markom Pjacom. Još jednom je odlučio sam preuzeti odgovornost, ponovno je pucao po sredini i opet je bio uspješan.

Modri su itekako živnuli nakon ulaska Baturine u 60. minuti, mogli su i do potpunog preokreta, ali Lukas Kačavenda je u 89. minuti pogodio vratnicu.

Jakirović može biti zadovoljan, njegova momčad je u posljednjoj provjeri prije početka SuperSport HNL-a pokazala karakter i vratila se iz velikog zaostatka protiv aktualnog prvaka Ukrajine koji već ima svoje mjesto u Ligi prvaka.

Ronaël Pierre-Gabriel ponovno je zaigrao na lijevom beku i čini se da će biti prva opcija na toj poziciji, a Pjaca je kao i protiv Vardara igrao na desnom krilu. Marko Rog krenuo je od prve minute, a u 60. ga je zamijenio mladi Branko Pavić na kojeg Jakirović očito ozbiljno računa.

Modri će u petak 2. kolovoza od 21:00 na Maksimiru ugostiti Istru 1961 i tako krenuti u obranu dvostruke krune. test