Varaždin saudijskom prvoligašu utrpao pet komada, Šibenik i Gorica uspješni u generalkama

Mario Borko • subota, 27.07.2024.

Osim Dinama, danas su u akciji bili Varaždin, Gorica i Šibenik, a sva tri kluba su u svojim generalnim probama uoči početka prvenstva bila uspješna. Varaždinci su bili posebno raspoloženi i zabili su čak pet golova Al-Raedu koji nastupa u prvoj saudijskoj ligi...

Još manje od tjedana dana ostalo je do početka nove sezone SuperSport HNL-a. Tri kluba su već započela svoju natjecateljsku sezonu u Europi, a preostali odrađuju posljednje pripreme. Dinamo je remizirao sa Šahtarom, a Varaždin, Gorica i Šibenik “generalke“ su odradili efikasno i pobjednički.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Varaždin je na svom stadionu ugostio saudijski Al-Raed koji je prošle sezone završio kao 12. u saudijskoj Pro ligi. Marko Dabro i Dimitar Mitrovski bili su dvostruki strijelci, a jedan pogodak je postigao Jurica Poldrugač. Raspoložen je bio i Michele Šego koji je koji je bio trostruki asistent.

Momčad Nikole Šafarića odigrala je, uključujući današnju, četiri pripremne utakmice, upisala je tri pobjede i djeluje kao da će ponovno biti vrlo ozbiljan faktor u SHNL-u. Varaždin je prethodne dvije sezone završio šesti, a sada bi se s obzirom na stanje drugih ekipa mogao dokopati i pete pozicije.

U Velikoj Gorici, Gorica je ugostila bivšeg prvoligaša Rudeš i na krilima novih pojačanja slavila s 3:0. Martin Šlogar zabio je prvi gol u 14. minuti, napadač Marko Kolar, koji je stigao iz Maribora, upisao se u strijelce u 50. minuti iz kaznenog udarca, a točku na “i“ stavio je Ante Matej Jurić u posljednjim trenucima susreta.

Goričani su na pripremama odigrali šest utakmica, ostvarili su četiri pobjede i pod vodstvom Rajka Vidovića bit će velika nepoznanica uoči početka sezone. Rudeš još uvijek ima vremena, SuperSport Prva NL kreće tek 17. kolovoza.

Šibenik je pripreme zaključio protiv GOŠK Gabele, na svom Šubićevcu je slavio s 3:1. Momčad Marija Carevića dominirala je u posjedu, ali pala je u zaostatak u 51. minuti kada je nakon udarca iz kuta poentirao Riad Šuta.

S druge strane, samo tri minute kasnije, uzvratio je igrač gotovo identičnog prezime, Leonard Žuta. Šibenčani su do potpunog preokreta stigli u 79. minuti preko Tonija Kolege, a on se u 87. prometnuo u asistenta, strijelcu Ivanu Laći.

Šibenčani su povratnici u SHNL i prvu utakmicu igraju u gostima kod Osijeka. Na pripremama su u šest utakmica četiri puta pobijedili, a dva puta izgubili.

Gorica i Varaždin iduće subote od 21:00 igrat će međusobno u prvom kolu. test