Celtic svladao još jednog engleskog velikana, Gvardiol igrao u porazu Cityja od Milana

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 28.07.2024.

Engleski velikani nalaze se na američkoj turneji gdje su imali prijateljske utakmice. Poraze su upisali Chelsea i oba Manchestera, Arsenal je slavio, a do pobjede su došli i Celtic i Milan...

S čak 4:1 su nogometaši Celtica svladali Chelsea u prijateljskom ogledu na američkoj turneji, koji je odigran u gradu Notre Dameu, u državi Indiana.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvom poluvremenu Celtic je došao do dva pogotka prednosti, a strijelci su bili O'Riley u 19. i japanski nogometaš Furuhashi u 33. minuti. Chelsea je potpuno potonuo u završnom dijelu susreta nakon što je prvo Luis Henrique Palma, igrač iz Hondurasa, zabio za 3:0 u 76. minuti, dok je samo tri minute kasnije Johnston povećao na 4:0.

Chelsea je ipak došao do počasnog pogotka, Nkunku je u 89. minuti realizirao jedanaesterac za konačnih 4:1 škotskog prvaka. Chelsea će do kraja američke turneje još igrati protiv meksičke Americe, Manchester Cityja i madridskog Reala.

Prije ove pobjede Celtic je s 4:3 pobijedio i aktualnog prvaka engleske Premier lige Manchester City.

Nogometaši Milana svladali su u New Yorku, u prijateljskom susretu, engleskog prvaka Manchester City 3:2, dok je Arsenal u Inglewoodu bio bolji od Manchester Uniteda s 2:1.

Manchester City je time upisao drugi poraz na američkoj turneji, nakon 3:4 protiv škotskog prvaka Celtica. Premda je Norvežanin Haaland u 19. minuti doveo Manchester City u vodstvo, do odmora je Milan imao prednost nakon dva pogotka Lorenza Colomba, u 30. i 34. minuti.

McAtee je u 55. minuti izjednačio na 2:2, dok je pobjedu Milanu osigurao Nasti golom u 78. minuti. Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol je za City zaigrao od 79. minute, dok Mateo Kovačić nije ulazio u igru.

Na drugoj strani SAD-a, u kalifornijskom Inglewoodu, Arsenal je s 2:1 svladao Manchester United koji je poveo pogotkom Rasmusa Hojlunda u desetoj minuti. Izjednačio je Gabriel Jesus pogodivši u 26. minuti, dok je pobjedu Arsenalu osigurao još jedan njegov Brazilac, Gabriel Martinelli je devet minuta prije kraja pogodio za 2:1. test