Budimir dvaput zabio za pobjedu protiv Real Sociedada, Ivanušecov gol nedovoljan Feyenoordu

Mihaela Bradovski • srijeda, 31.07.2024.

Ante Budimir i Luka Ivanušec bili su strijelci u pripremnim dvobojima, Budimir je svojim golovima donio pobjedu Osasuni protiv Real Sociedada, a Ivanušec je bio strijelac u porazu Feyenoorda od Monaca...

Ante Budimir u Osasuni je nastavio tamo gdje je stao prošle sezone. U pripremnom dvoboju i jakoj provjeri protiv Real Sociedada bio je dvostruki strijelac.

Budimir je doveo Osasunu u vodstvo u 50. minuti da bi pet minuta klasnije Goti Lopez izjednačio.

Međutim hrvatski napadač deset minuta kasnije posebno atraktivno pogađa, primio je ubačaj na rubu kaznenog prostora na prsa i onda iz voleja pogodio za 2:1.

Tri minute nakon postignutog drugog pogotka Budimir je otišao na zasluženi odmor, a Osasuna je zadržala prednost do kraja susreta.

Feyenoord je pak imao pripremnu utakmicu protiv Monaca i upisao je poraz 3:1 u susretu u kojem je Monaco bio bolji.

Strijelac jedinog pogotka za Feyenoord bio je Luka Ivanušec koji je u 39. minuti na dodavanje Geertruide s desetak metara pogodio mrežu gostiju.

Pogotke za Monaco postigli su George Ilenikhena, Guillermo Maripan i Mohammed Salisu.