Hajduk na Farskim Otocima traži pobjedu, ne samo prolaz

Branimir Korać • četvrtak, 01.08.2024.

Hajduk danas traži potvrdu prolaza u treće pretkolo Konferencijske lige. Na Farske Otoke donosi prednost 2:0 i želi dovršiti posao...

Hajduk u Splitu nije kiksao i upisao je pobjedu protiv HB Torshavna s 2:0 te tako stekao prednost uoči gostovanja koje će za Splićane u najmanju ruku u ovom trenutku biti neobično.

Igraj na HB Torshavn - Hajduk na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nema nikakve dvojbe da je kvaliteta definitivno na strani Hajduka, HB Torshavn je u Splitu, posebno u prvom poluvremenu, igrao na razini koja ne bi bila dovoljna niti za drugi hrvatski rang.

U nastavku susreta gosti su se malo stabilizirali i koliko-toliko su bolje parirali Hajduku, a imali su i jednu odličnu priliku koju su mogli pretvoriti u pogodak što bi bio veliki problem za Hajduk.

Nije isto doći u uzvrat s dva ili jednim golom prednosti, posebno kada ideš u goste na umjetnu travu koja se čak i razliku od ove na kojima naši klubovi povremeno treniraju, a osim toga dolaziš i na 20-ak ili čak 25 stupnjeva manje nego što si navikao u posljednje vrijeme.

Trebat će Splićanima možda malo vremena za prilagodbu na sve to, ali prolaz ne bi smio doći pod znak pitanja. Ne treba niti razmišljati kakav bi to bio udarac da Hajduk ne prođe dalje, pa čak niti da ne ostvari i u ovom susretu pozitivan rezultat.

HB Torshavn će sigurno biti manje sramežljiv nego u Splitu i tražit će svoju priliku u uvjetima koji su mu poznatiji.

Što su rekli

Gennaro Gattuso, trener Hajduka: "Potpuno drugačija utakmica, od klime, terena, hladnoće. Velika utakmica je ispred nas, bit će teško. Kao igrač sam bio ovdje s Italijom i Rangersima, bile su to teške utakmice. Treba nam veliki Hajduk koji će maksimalno ozbiljno ući u utakmicu. Ne mislim da će biti lagana utakmica, moramo startati s jakim mentalitetom. Ovo je za nas jako važna utakmica i ne razmišljam o utakmici u nedjelju i gubitku energije."

Mjesto, vrijeme, sudac

Torshavn, Torsvollur, 21:00

Sudac: Tim Marshall (Sjeverna Irska)

Nedostaju

Torshavn: Mneney (ozljeda)

Hajduk: Sigur, Trajkovski (ozljede), Sahiti (kažnjen)

Prošli dvoboj

Hajduk je u Splitu slavio s 2:0 golovima iz prvog poluvremena. Prvi je pogodak postigao Filip Uremović, a na 2:0 povisio je Marko Livaja iz kaznenog udarca.

Prognoza

U prolaz vjerujemo, ali i u još jednu pobjedu. Hajduk je definitivno bolja momčad. test