Europska liga, 2. pretkolo, 01.08.2024, 20:00 h, Rijeka, Rujevica, gledatelja: 4683
Suci: Sivert Ojsnes Amland, Alf Olav Rossland, Tom Harald Gronevik (Norveška)

Branimir Korać • četvrtak, 01.08.2024.

Rijeka je nakon velike borbe i čak 13 minuta produžetka na Rujevici s 1:0 svladala Corvinul i izborila prolaz u treće pretkolo Europske lige...

Antonio Bradu
46'
14
Andrei Hergheligiu
46'
23
Ion Cararus
85'
27
Lucas Campan
90'+5'

Florin Sandu Maxim

Teško i u nepotrebnoj drami Rijeka je prošla dalje protiv Corvinula. Nedvojbeno je bolji protivnik i kvalitetnija od Corvinula, međutim u 200 minuta nogometa, postigla je samo jedan pogodak.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon 0:0 u Rumunjskoj, na Rujevici, pred svojim navijačima i na savršenom travnjaku Rijeka je bila značajan favorit, ali slavila je samo s 1:0. I opasno je visjela, Corvinul je imao kazneni udarac u drugom poluvremenu i mogao je opako zakomplicirati posao domaćinu.

Rijeka je krenula dosta dobro, bila je okomita, napala je Corvinul, a nakon nekoliko propuštenih situacija, u 12. minuti je stigla do vodstva Petrovič i Ivanović su odlično kombinirali, Ivanović je proigrao Petroviča, a on zabija pokraj vratara za 1:1.

Odmah nakon toga moglo je biti već 2:0, u sjajnoj situaciji našao se Janković, međutim vrlo dobri mladi vratar Corvinula Stefan Lefter brani.

Do kraja prvog dijela Rijeka je uglavnom prijetila udarcima izvana, ali i iz jednog kornera Pašalića koji je skoro završio u mreži.

Odmah na početku drugog dijela Rijeka je morala doći do drugog pogotka, ali Lefter je još jednom obranio pokušaj Jankovića, odbila se lopta do Petroviča koji nije bio precizan.

Nekoliko minuta kasnije Rijeka ostaje bez Martina Zlomislića kojem je Bus raskrvario glavu i u igru je morao Josip Posavec.

Posavec je ubrzo bio na ispitu kada je pucao Lupu, a nekih 15 minuta prije kraja nakon dvoboja Posavca i Hrezdaca dosuđen je kazneni udarac za goste. Loptu je uzeo Bus, ali pucao je preko gola.

Rijeka je tu imala dosta sreće, uspjela je do kraja iskontrolirati utakmicu te u konačnici upisati željenu pobjedu. test