Dinamovci srušili Manchester United i osvojili prvi Ramljak nakon devet godina

Mario Borko • nedjelja, 04.08.2024.

U finalu Memorijalnog turnira Mladen Ramljak, Dinamovi juniori pobijedili su Manchester United i tako nakon devet godina ponovno osvojili prvo mjesto na prestižnom turniru kojem su iz godine u godinu domaćini...

U nedjelju je na rasporedu bilo 21. finale Memorijalnog turnira Mladen Ramljak koje se tradicionalno održava u organizaciji Dinama, a Modri su nakon devet godina čekanja ponovno trofej ostavili u Maksimiru. Momčad Ivice Banovića u finalu je s 3:2 pobijedila engleskog velikana Manchester United.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dinamovci su do finala došli pobjedama protiv Panathinaikosa (6:1), Djurgardena (4:2) i Juventusa (1:0). Crveni vragovi su uvjerljivo slavili protiv Udinesea (5:0) i Trenčina (4:1), a protiv Rapida su remizirali s 1:1.

U vrlo uzbudljivom finalu, za Dinamo su pogađali Mislav Ćutuk, Petar Andrić i Leo Rimac.

Modri su poveli već u šestoj minuti pogotkom Ćutuka, Devaney vraća United u igru u 22., Andrić u 34. zabija za novo vodstvo Plavih. Noa Mikić nespretno je u 41. minuti postigao autogol, a džoker s klupe Rimac u 72. je nakon asistencije Patrika Horvata zabio gol vrijedna prvog mjesta. test