Konferencijska liga, kvalifikacije, 3. pretkolo, 08.08.2024, 18:30 h, Ružomberok, MFK Ružomberok
Suci: Cesar Soto Grado, Ivan Masso Granado, Carlos Alvarez Fernandez (Španjolska)
Ružomberok
Ružomberok
0:0(0:0) Hajduk
Hajduk

Hajduk neporažen u Slovačkoj, odluka pada na Poljudu

Branimir Korać • četvrtak, 08.08.2024.

Prvi dvoboj trećeg pretkola Konferencijske lige između Ružomberoka i Hajduka nije nas približio tome tko će igrati u play-offu. Završilo je bez pogodaka i s malo prilika na obje strane.

Martin Bod'a
68'
20
Marian Chobot
74'
6
Timotej Mudry
74'
26
Marko Kelemen
85'

Gennaro Gattuso

Susret u Ružomberoku bio je otprilike onakav kakav se i najavljivalo. Disciplinirano, tvrdo, bez previše prilika, dosta ravnopravno, a odluka će pasti na Poljudu.

Igraj na utakmice Konferencijske lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hajduk se iz Slovačke vratio s aktivnim rezultatom, neporažen, upravo onako kako je Gennaro Gattuso i priželjkivao. Vidjelo se da je Hajduk kvalitetnija momčad, ali disciplinirani Ružomberok trebat će moći slomiti na Poljudu.

U prvom poluvremenu Hajduk je imao više loptu u nogama, ali s obje strane tek po jedna situacija koju je vrijedilo zapisati.

U 18. minuti odlična tranzicija domaćina, vratar je ispucao dugačku loptu, Domonkos je pronašao Gomolu koji u sredini daje za samog Chriena, a on puca iz sjajne situacije preko gola.

U toj situaciji Hajduk je imao puno sreće, gol je bio prazan, ali slovački napadač je pokazao zašto je njegova momčad toliko neefikasna.

U 30. minuti Hajduk je došao došao do pogotka, ali on je poništen zbog zaleđa. Livaja je lijepo pronašao Pukštasa koji puca, lopta od bloka dobija visok luk, vara vratara i ulazi u mrežu. Međutim španjolski suci su pokazali da je Pukštas bio u zaleđu.

U drugom dijelu još opreznije s obje strane, s vrlo malo rizika, nitko nije htio primiti pogodak.

Hajduk je ponovno održavao inicijativu i izgledao za nijansu ambicioznije, a tek u 78. minuti stigao je do prvog opasnog pokušaja. Krovinović je zaprijetio, ali lopta koja je išla u bliži kut nije završila u mreži, sjajno je obranio domaći vratar.

Za kraj je Hajduk još jednom zaprijetio, Melnjak se našao u dobroj poziciji, ali nije dobro zahvatio loptu.

Ostalo je 0:0, sve je otvoreno uoči uzvrata na Poljudu. test