Konferencijska liga, kvalifikacije, 3. pretkolo, 08.08.2024, 20:00 h, Osijek, Opus Arena, gledatelja: 6.432
Suci: Aristotelis Diamantopoulos, Konstantinos Psarris, Konstantinos Triantafyllou (Grčka)

Branimir Korać • četvrtak, 08.08.2024.

Osijek i Zira odigrali su vrlo borbenu utakmicu koja je okončana remijem 1:1. Morali su domaćini do pobjede, vodili su do 96. minute, a onda primili gol iz kaznenog udarca...

Pierre Zebli
46'
23
Raphael Utzig
55'
6
Eldar Kuliev
55'
7
Magsad Isajev
86'
16
Fuad Bajramov
86'
Rašad Sadigov

S Ramonom Mierezom na tribinama Osijek je upisao remi u prvom susretu trećeg pretkola Konferencijske lige protiv Zire. Završilo je 1:1 i bit će mu vrlo teško u gostima u Azerbajdžanu.

Igraj na Konferencijsku ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zira je na svom stadionu pregazila s 4:0 Dunajsku Stredu koja je u pripremama svladala Osijek, na Opus Areni imala je nekoliko zapaženih akcija, ali Osijek je definitivno bio bolji i zaslužio je pobjedu.

Osijek je dobro krenuo u utakmicu, a njegov najopasniji igrač u prvih 25 minuta bio je Darko Nejašmić.

U 16. minuti nakon ubačaja iz skraćenog kornera, Nejašmić je došao do lopte na pet metara, pucao glavom, ali pokraj gola.

Desetak minuta kasnije korner za Osijek s desne strane, u skoku je najviši bio Nejašmić glavom gađao prema suprotnom kutu, ali lopta pogađa vratnicu.

Bolju igru Osijek je naplatio pogotkom u 38. minuti. Domagoj Bukvić je povukao napad, došao do nekih 18 metara i odmah gurnuo loptu u prostor za Antona Matkovića koji je odlično utrčao i iz prve poslao loptu u mrežu.

Do kraja prvog dijela rezultat se više nije mijenjao i Osijek je na odmor odnio vodstvo 1:0.

U drugom dijelu su i jedni i drugi igrali borbeno, ali između dva kaznena prostora. Vrlo teško su dolazili do prilika, ali i kao da su i jedni i drugi više vrebali na pogrešku protivnika.

U 67. minuti, odmah nakon ulaska u igru, Soldo je pucao s ruba kaznenog prostora, ali lopta ide pokraj vratnice.

>Nakon toga dvije situacije pred golom Osijeka, u oba navrata Čavlina je dobro reagirao.

U 95. minuti potpuno nepotrebno Andre Duarte radi prekršaj za kazneni udarac koji je možda bio malo i van 16 metara i Zira dolazi do velike prilike. Utzig ne griješi i zabija za 1:1.

Očekivala se pobjeda i bila je nadomak ruke, ali Osijek sada mora raditi još više da izvuče prolaz u Bakuu. test