Halilović krasnim golom poveo Fortunu do pobjede, Ajax slavio uz odličan nastup Šutala

Branimir Korać • ponedjeljak, 12.08.2024.

U prvom kolu nizozemskog prvenstva Ajax je upisao domaću pobjedu protiv Heerenveena, a Fortuna Sittard slavila je kod Go Ahead Eaglesa uz pogodak Alena Halilovića...

Klubovi s hrvatskim internacionalcima Ajax i Fortuna Sittard bili su uspješni na početku nove sezone nizozemskog prvenstva. Ajax je slavio kod kuće protiv Heerenveena, a Fortuna je u gostima svladala Go Ahead Eaglesa.

Igraj na utakmice Eredivisie na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Fortuna je do pobjede došla uz odličan nastup Alena Halilovića koji je tako sjajno otvorio novu sezonu.

Halilović je u 57. minuti krasnom varkom izbacio domaćeg braniča, a onda lijepim udarcem pogodio za 1:0.

15 minuta kasnije Fortuna je došla i do drugog gola preko Makana Aika.

Halilović i Josip Mitrović igrali su do 85. minute kada je u igru ušao Ante Erceg.

Ajax je pak ugostio Heerenveen i upisao pobjedu 1:0 pogotkom Kristiana Hlynssona u 45. minuti.