Stipe Biuk mogao bi iz Valladolida otići na posudbu

HINA, Petar Jenjić • ponedjeljak, 12.08.2024.

Stipe Biuk nije dobio puno minuta u završnici priprema Valladolida za novu prvenstvenu sezonu i mogao bi otići negdje na posudbu. Trener Paulo Pezzolano rekao je da ima dosta krilnih igrača i da svi ne mogu igrati...

Mladi hrvatski nogometni reprezentativac Stipe Biuk, kojeg je novi španjolski prvoligaš Real Valladolid ljetos otkupio od Los Angelesa, mogao bi ovu sezonu provesti negdje na posudbi.

Igraj na Primeru na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Valladolid je u subotu pobijedio na gostovanju kod francuskog Toulousea s 2:0, što mu je bila posljednja provjera uoči početka španjolskog prvenstva.

Trener Paulo Pezzolano nije poveo na tu utakmicu nekadašnjeg Hajdukovog krilnog napadača.

"Imam puno igrača na lijevom krilu, a ne mogu svi igrati. Biuk trenira jako dobro, ozbiljan je i pravi je profesionalac. Ima sjajne predispozicije, no ja kao trener moram odabrati igrače", dodao je.

Pezzolano, koji je ljetos uveo Valladolid iz druge u prvu ligu, nije dao priliku Biuku niti u prethodnoj prijateljskoj utakmici. Valladolid je na gostovanju kod engleskog Derby Countija izgubio s 2:1

"Bude li on mogao skupljati minute u nekom drugom klubu, to ću pozdraviti. Ostane li, pak, kod nas sigurno će dobiti priliku u prvenstvu", rekao je trener.

Biuk je kao igrač američkog Los Angelesa igrao na posudbi u Valladolidu od siječnja do lipnja kada je u 11 nastupa jednom asistirao. Valladolid je zatim otkupio njegov ugovor i potpisao s njim ugovor do 30.lipnja 2029.

Zasad je nepoznato gdje bi mogao otići na posudbu, šest dana prije početka španjolskog prvenstva. Biuk je prije igranja za Los Angeles bio u Hajduku.

Ljubičasto-bijeli u svojim redovima imaju još jednog bivšeg Hajdukovog igrača. Defenzivni veznjak Stanko Jurić, koji je u svibnju potpisao trogodišnji ugovor nakon odlaska iz Parme, igrao je po drugo poluvrijeme protiv Toulousea i Derby Countyja. test