Leeds i Middlesbrough u zvučnom dvoboju na početku puta u EFL kupu

Mihaela Bradovski • srijeda, 14.08.2024.

Počelo je natjecanje u EFL kupu, a dok čekamo uključenje onih najvećih klubova, dvoboji između članova Championshipa posebno su zanimljivi...

Danas su na rasporedu tri susreta prvog kola EFL kupa. U terminu od 20:45 sastaju se Hull i Sheffield Wednesday te Plymouth - Cheltenham dok 15 minuta kasnije započinje dvoboj između Leedsa i Middlesbrougha.

Igraj na utakmice Liga kupa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

I Leeds i Middlesbrough u svojim riznicama imaju osvojen trofej pobjednika Liga kupa. Leeds je svoj osvojio 1968. godine pobjedom protiv Arsenala, a Middlesbrough dosta kasnije, 2004. godine u finalu je bio bolji od Boltona.

I jednima i drugima ovo će biti druga ovosezonska utakmica. U sezonu su ušli za vikend utakmicama prvog kola Championshipa, a sada im već slijedi i prvi nastup u Liga kupu.

Leeds je donekle razočaravajuće krenuo u novu sezonu, ugostio je na startu Portsmouth i odigrao samo 3:3. U konačnici mogao je biti zadovoljan što nije poražen, u 95. minuti iz kaznenog udarca stigao je do boda.

S druge strane Middlesbrough je mogao biti zadovoljniji s obzirom da je on upisao tri boda u prvom kolu. Ugostio je Swansea i svladao ga je s 1:0 golom Latte Latha, napadača iz Obale Bjelokosti.

Za danas su najavljene promjene kod jednih i drugih tako da je za očekivati da neće krenuti u najboljim postavama.

Mjesto, vrijeme, sudac

Leeds, Elland Road, 21:00

Sudac: Anthony Backhouse

Nedostaju

Leeds: -

Middlesbrough: Marcus Forss, Tom Smith (ozljede)

Prošli dvoboj

Prošle sezone u Championshipu Leeds je slavio u oba susreta. U gostima je bio bolji s 4:3, a kod kuće s 3:2.