Hrvatske rukometašice upisale i drugu uvjerljivu pobjedu na Svjetskom prvenstvu do 18 godina

Mihaela Bradovski • četvrtak, 15.08.2024.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija do 18 godina nastavila je s pobjedama na Svjetskom prvenstvu u Kini. Nakon visoke pobjede na startu protiv Nigerije, visoko je poražena i Angola i to s 30:14...

Izabranice Vedrana Krkača odigrale su vrlo dobru utakmicu u drugom kolu skupine B Svjetskog prvenstva u Kini i lako su slavile protiv Angole s 30:14. U prvom kolu svladale su Nigeriju s 31:11 i s Crnom Gorom igrat će za prvo mjesto u skupini i bolju poziciju uoči druge faze natjecanja.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Angola nije stvorila nikakve probleme i Hrvatska je već u prvom poluvremenu riješila sve dvojbe oko pobjede.

Ulazak u utakmicu bio je fantastičan i Hrvatska je u 20. minuti vodila 15:1, na poluvremenu je bilo 19:4, a u 37. minuti 23:4.

Bilo je samo pitanje konačne razlike s kojom će Hrvatska slaviti, a završilo je s plus 16, Angola je uspjela malo smanjiti zaostatak.

Najbolje u hrvatskim redovima bile su Katja Vuković s osam golova i Ivana Fratnik sa sedam. Kod Angole Patricia Rossana Pascoal Paulino postigla je šest golova. test