Konferencijska liga, kvalifikacije, 3. pretkolo, 15.08.2024, 18:30 h, Dalga Arena, Baku
Suci: Julian Weinberger, Maximilian Kolbitsch, Andreas Witschnigg; 4. sudac: Stefan Ebner (svi Austrija)

Petar Jenjić • četvrtak, 15.08.2024.

Nogometaši Osijeka nisu izborili četvrto pretkolo Konferencijske lige. Poslije velike drame, 120 minuta nogometa, Zira je bila bolja nakon izvođenja penala...

Jejhun Nurijev
69'
11
Rustan Akmedzade
69'
21
Hajiaga Hajijev
75'
19
Salifou Soumah
86'
76
Magsad Isajev
106'

Federico Coppitelli

Prava drama u Bakuu na uzvratnom dvoboju trećeg pretkola Konferencijske lige između Zire i Osijeka. Bijelo-plavi vodili su dva puta tijekom susreta, ali domaćin se oba puta vraćao pa smo na koncu gledali produžetke i penale.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Vratari su bili na visokoj razini, a domaći vratar Tiago Silva obranio je čak četiri penala. Igrači Osijeka pucali su jako loše, nisu ni Azeri bili pretjerano bolji, Nikola Čavlina obranio je čak tri, no ni to nije bilo dovoljno.

Odmah na početku prva prijetnja domaćina, lopta od bloka ide kraj gola. Prvu prijetnju Osijek je imao u 13. minuti, solidan udarac Roka Jurišića s ruba 16 metara, no pogodio je vanjski dio mreže. Igralo se borbeno na sredini terena, ali uz jak velik broj dosuđenih prekršaja.

U 27. minuti najopasnija prijetnja domaćina, Davit Volkov je dobro opalio s ruba 16 metara, ali obranio je Nikola Čavlina, a obrana Osijeka odbila u korner. Četiri minute kasnije Martins Junior je dobro opalio, no vratar Osijeka dobro je reagirao.

Sličnu reakciju na drugoj strani imao je Tiago Silva koji je obranio dalekometni šut Naila Omerovića. Osijek je došao do vrijednog pogotka u 38. minuti, Roko Jurišić je ubacio oštro u peterac, a Vedran Jugović krasno skrenuo u mrežu, u suprotni kut. Domagoj Bukvić pucao je pet minuta kasnije iz okreta s ruba kaznenog prostora, uhvatio je u ruke domaći vratar.

Odličan udarac Martinsa u 47. minuti, ali Čavlina je to jako dobro obranio. Sedam minuta kasnije Jurišić je igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudac se nije dvojio pokazati na bijelu točku. Gismat Alijev je izborio kazneni udarac, a sam ga je i izveo. Sigurno je pogodio.

Pravih prilika nije bilo sljedećih gotovo pola sata, a onda je Osijek iz prvog pokušaja u drugom poluvremenu došao do pogotka. Ubačaj Šimuna Mikolčića iz slobodnog udarca, lopta je petomo odbio Kemal Ademi do Matkovića koji lijepo glavom s osam metara.

Nevjerojatno, domaćin je opet poravnao u 90. minuti. Osijek se potpuno povukao, a Davit Volkovi sjajno iz voleja s ruba 16 metara. Nije bilo nove promjene do kraja pa smo gledali produžetke.

Odmah na početku prvog produžetka Čavlina se iskazao s dvije sjajne obrane i spasio svoju momčad od zaostatka. Nije bilo nikakvih promjena do kraja i išlo se na penale.

Čak četiri penala obranio je domaći vratar, golman Osijeka obranio je tri, ali Bijelo-plavi bili su jednostavno preslabi u raspucavanju. test