Europska liga, kvalifikacije, 3. pretkolo, 15.08.2024, 19:00 h, Boras, Boras Arena
Suci: Andris Treimanis, Haralds Gudermanis, Aleksejs Spasenikovs (Latvija)

Rijeka nije uspjela, seli u play-off Konferencijske lige

Mihaela Bradovski • četvrtak, 15.08.2024.

Rijeka nije uspjela izboriti play-off Europske lige. U uzvratu je poražena od Elfsborga s 2:0 i tako preselila u play-off Konferencijske lige...

Buhari Ibrahim
35'
9
Arber Zeneli
66'

Radomir Đalović

Iako je u Švedsku otputovala s velikim samopouzdanjem i vjerom da je bolja i da će ostati u Europskoj ligi, Rijeka ipak nije uspjela. Dobro prvo poluvrijeme i dosta lošije drugo u kojem je Elfsborg bio puno opasniji i na kraju je zasluženo slavio s 2:0.

Igraj na utakmice Europske lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Rijeka je svoju priliku propustila u prvom susretu u kojem je imala igrača više i nije uspjela to iskoristiti, remi za gostovanje u Švedskoj ionako je bio nedovoljan rezultat.

Prvo poluvrijeme nije bilo loše. Marco Pašalić vrlo brzo je odlično zapucao s nekih 18 metara, ali vratar domaćina odlično je obranio.

Tri minute kasnije najbolja akcija Riječana na ovom susretu. Janković je dobro povukao loptu, dao ju je na lijevu stranu za Devetka koji je odmah ubacuje u sredinu, ali Fruk ne zabija s nekih 9-10 metara.

No, kako je prvo poluvrijeme odmicalo, tako je i Elfsborg postajao sve opasniji te u završnici prvog dijela imao je i prvu konkretniju priliku.

U sudačkoj nadoknadi odlična akcija domaćina, Hedlund je dobio loptu u 16 metara na desnoj strani, gađao je suprotni kut, ali odlično brani Zlomislić.

U drugom poluvremenu Elfsborg je zaigrao puno ofenzivnije, Rijeka se koncentrirala na tranziciju, ali nije imala previše prilika. Najbolju je propustio Ivanović koji je došao pred vratara, ali nije ga nadmudrio.

S druge strane Elfsborg je došao do dva pogotka. Prvi je bio poklon bon Hodže koji je nonšalantno dodavao pod pritiskom, izgubio je loptu, ona je došla do Baidooa koji lako zabija.

Bilo je to u 68. minuti, as 15 minuta kasnije lijepa akcija Elfsborga koji vodi 2:0. Baidoo je dao loptu u 16 metara za Zenelija, on pronalazi pred golom Qasema koji lakoćom zabija.

Tu je bilo sve jasno, do kraja je još jedna lopta završila iza leđa Zlomislića, ali zbog prekršaja nad njim pogodak nije priznat.

Rijeka tako seli u play-off Konferencijske lige gdje će igrati protiv ljubljanske Olimpije. test