Konferencijska liga, kvalifikacije, 3. pretkolo, 15.08.2024, 21:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Luca Pairetto, Alessio Berti, Valerio Vecchi (Italija)
Hajduk
Hajduk
0:1(0:1) Ružomberok
Zvonimir Šarlija 8' (ag)
Ružomberok

Kraj europskog puta za Hajduk, Ružomberok uzeo poklon i ide u play-off

Mihaela Bradovski • četvrtak, 15.08.2024.

Hajduk nije uspio. Na Poljudu je ugostio Ružomberok i iako je bio bolja momčad, upisao je poraz 1:0 i oprostio se od Europe...

Timotej Mudry
60'
8
Kristof Domonkos
60'
3
Jan Maslo
74'
13
David Jackuliak
74'
28
Alexander Selecky
86'
Ondrej Smetana

Još jedno europsko razočaranje za Hajduk. Skromni Ružomberok iskoristio je jedan poklon Hajduka u ranoj fazi utakmice, kasnije je izdržao brojne nalete Splićana i eliminirao hrvatskog predstavnika iz Europe.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hajduk je vrlo rano počastio Ružomberok pogotkom do kojeg su gosti došli ni krivi ni dužni.

Šarlija je prvo loše zahvatio loptu i poslao je u korner, a zatim je nakon kornera odbijena lopta došla do njega, on ju je pokušao ispucati, ponovno ju je krivo zahvatio i ona završava u mreži.

Tako je Hajduk od rane faze utakmice ušao u probleme i našao se u zaostatku, no do kraja prvog dijela stvorio je velik broj prilika i morao je iskoristiti barem jednu, ali nije uspio.

U 15. minuti Sanyang je ubacio loptu na peterac, vratar je kratko odbio loptu, ona dolazi do Pukštasa koji iz same blizine ne zabija, Fruhwald mu je odlično ušao u šut.

Kako je vrijeme prolazilo, Ružomberok se sve teže branio, prijetili su Livaja, Sanyang, Melnjak, Trajkovski, ali lopta nije htjela u mrežu.

Livaja je imao sjajnu situaciju kada je došao sam pred vratara, ali nije ga nadmudrio, zatim mu je Fruhwald krasno skinuo pokušaj nakon dodavanja Melnjaka, a Trajkovski je također bio sam pred golom i pucao pokraj vratnice.

I nakon silnih promašaja, Hajduk je skoro ponovno kažnjen u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Nakon kornera je glavom pucao Madlenak, ali Lučić je sjajno obranio.

U drugi dio Hajduk nije ušao tako goropadno, ali i dalje je bio osjetno bolji protivnik.

Prvi je zaprijetio Sahiti lijepim udarcem izvana nakon kojeg je lopta otišla pokraj vratnice da bi u 62. minuti Trajkovski krasnim driblingom izbacio čuvara, pronašao Kalika koji puca u vanjski dio mreže.

Gosti su se u posljednjih 20 minuta u potpunosti povukli, Hajduk je pritiskao, imao sve u svojim nogama, ali kroz silnu gužvu nije pronalazio put do mreže.

Svi pokušaji Hajduka bili su bezuspješni i ostalo je 0:1 čime se Hajduk oprostio od Europe bez obzira što je bolja momčad od slovačkog predstavnika. test