Ajax prošao nakon 17 serija jedanaesteraca, debakl Celja u Irskoj

Branimir Korać • petak, 16.08.2024.

Odigrani su svi susreti trećeg pretkola Europske lige. Najdramatičnije bilo je u Amsterdamu gdje je Ajax na penale prošao dalje preko Panathinaikosa...

Celje je razočaralo u Dublinu gdje je poraženo u produžecima od Shamrock Roversa. Nakon što je Damir Krznar dobro gurao u Europi, čudnovato je smijenjen, a njegov nasljednik je ispao od irskih amatera. U prvom dijelu Shamrock je golovima Dylana Wattsa i Neila Farrugije poveo s 2:1 da bi u 83. minuti Žan Karničnik izborio produžetke. Tamo je Graham Burke osigurao prolaz Ircima. Kod Celja Luka Bobičanec i Ivan Brnić odradili su prvo poluvrijeme, zamijenili su ih Marco Dulca i Luka Menalo.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Partizan je nakon poraza u Beogradu od Lugana, u Švicarskoj u 90 minuta imao 2:1, ali u produžecima je unatoč igraču više poražen s 2:1. Poveli su Beograđani golom Ghayasa Zahida da bi početkom drugog dijela izjednačio Renato Steffen. U 67. minuti Svetozar Marković pogodio je za 2:1, a u 88. domaćin ulazi u probleme, Albian Hajdari zaradio je drugi žuti. Ipak, u produžecima jedini pogodak postigao je domaćin i to preko Mahmouda Belhadja za 2:2 i prolaz u play-off.

Igor Pajač sudio je dvoboj između Servettea i Brage koja je u konačnici prošla dalje. Prvi susret završio je bez pogodaka, a u uzvratu je Braga povela u sudačkoj nadoknadi prvog dijela preko Amanija El Ouazzanija. U 69. minuti na 2:0 povisio je Roberto Fernandez Jaen da bi u završnici susreta Dereck Kutesa samo smanjio na 1:2.

Čak 17 serija penala pucano je na Amsterdam Areni, a u pravom trileru Ajax je preskočio Panathinaikos i ide dalje. Prvi susret u Ateni završen je pobjedom Ajaxa 1:0 da bi Tete golom u 89. minuti za 1:0 Grka osigurao produžetke. Tamo novih golova nije bilo i odlučilo je raspucavanje. Tu je presudila koncentracija domaćina, u 17. seriji Tonny Vilhena nije zabio, a na drugoj seriji precizan je bio Anton Gaaei. Jedan penal je realizirao Josip Šutalo,m a na drugoj strani dva puta je bio precizan Tin Jedvaj. I Šutalo i Jedvaj odradili su cijelu utakmicu.

Rapid je eliminirao Trabzonspor svladavši ga s 2:0 u uzvratu nakon što je slavio i u Turskoj s 1:0. Zaslužena pobjeda Austrijanaca koji su poveli u 77. minuti golom Matthiasa Seidla, a u 87. minuti točku na i stavio je Christoph Lang. Dion Drena Beljo ušao je u 72. minuti umjesto Louisa Schauba, a kod gostiju Borna Barišić od 67. minute igrao je umjesto Erena Elmalija.

Banjalučki Borac eliminirao je Klaksvik s Farskih Otoka nakon produžetaka. Farani su slavili u prvoj utakmici s 2:1, a u uzvratu je u 17. minuti Nikola Srećković pogodio za 1:0, ali Deni Pavlović poravnava u 53. Ipak Borac je izborio produžetke golom Stefana Savića, bivšeg igrača Slaven Belupa, u 82. minuti. Odmah na početku produžetaka Bart Meijers zabija za 3:1 te je domaćin zadržao prednost do kraja susreta. Kod Borca Dino Skorup igrao je do 62. minute kada ga je zamijenio upravo Savić. test