Krešić potvrdio prolaz Cluja, Kiš donio play-off Zrinjskom

Branimir Korać • petak, 16.08.2024.

Bogat program i u Konferencijskoj ligi gdje su odigrani susreti trećeg pretkola. U akciji je bio i niz hrvatskih igrača...

Duje Strukan imao je pune ruke posla u Poljskoj gdje je sudio dvoboj između Slaska i St. Gallena. Švicarci su u prvom susretu slavili s 2:0, a domaćin je u uzvratu bio bolji s 3:2. No bilo je svega, Strukan je utakmicu produžio čak 25 minuta te isključio trojicu domaćih igrača. Iz redova Slaska na kraju su optuživali Strukana za loše suđenje. Kod gostiju je Jozo Stanić igrao do 61. minute kada je umjesto njega ušao Isaac Schmidt.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Vitoria Guimaraes eliminirala je s dvije pobjede Zürich kojeg vodi bivši trener Slaven Belupa Ricardo Moniz. U uzvratu je Vitoria slavila s 2:0 i samo potvrdila prolaz golovima Manua i Telma Arcanja. Toni Borevković odradio je cijelu utakmicu kod domaćina.

Nakon poraza 2:1 u prvoj utakmici, Zrinjski je u drugom susretu s 2:0 svladao Botev iz Plovdiva i tako prošao dalje. U 22. minuti imao je kazneni udarac koji nije realizirao Frano Mlinar, ali u 39. minuti Nardin Mulahusejnović pogađa za 1:0. Dvije minute kasnije Antoine Conte zarađuje isključenje, a s igračem više Tomislav Kiš u 83. minuti pogađa za 2:0. Kod Zrinjskog cijelu utakmicu odradili su Marko Marić, Mario Tičinović, Antonio Ivančić i Mario Čuže. Ivana Posavca je u 62. minuti zamijenio Igor Savić, a Mlinara Tomislav Kiš. Besart Abdurahimi u 80. minuti zamijenio je Matiju Malekinušića. Kod Boteva Martin Sekulić odradio je prvo poluvrijeme.

Pjunik je i u drugom susretu bio bolji od Ordabasyja. 1:0 u Kazahstanu pa 1:0 u Armeniji, dovoljno za prolaz. Pogodak za pobjedu u uzvratu postigao je Yusuf Otubanjo u 66. minuti. Kod gostiju Lovro Cvek ušao je u igru u 84. minuti umjesto Sergija Malija.

Puskas Akademija s 3:3 kod kuće izborila je prolaz preko Ararata nakon što je u gostima slavila s 1:0. Pogodak za prolaz postigao je u 94. minuti Artem Favorov. Cijelo drugo poluvrijeme za domaćina odradio je Jakov Puljić.

Krunoslav Rendulić sa Sabahom nije uspio proći u play-off, izbacio ga je irski St. Patrick's. U prvom susretu poražen je 1:0, istim rezultatom izgubio je i kod kuće, a jedan od glavnih razloga je što je igrao od 27. minute s igračem manje.

Legia je remizirala kod kuće s Brondbyjem i tako zadržala prednost iz prvog susreta u kojem je slavila s 3:2. Gosti su poveli golom Daniela Wassa iz kaznenog udarca, a izjednačio je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Pankov. Cijelu utakmicu kod gostiju odigrao je Josip Radošević, a Marko Divković ušao je u 62. minuti.

Pafos je uspio nadoknaditi zaostatak iz prvog susreta protiv CSKA 1948 iz Sofije. Izgubio je u prvom susretu 1:0 pa je u uzvratu u 97. minuti izborio produžetke. Tamo je s tri gola odjurio do play-offa. Ivica Ivušić odigrao je cijelu utakmicu, a Ivan Šunjić prvo poluvrijeme.

Cluj je prošao dalje pobjedom u dva susreta protiv Maccabija Petach Tikve. U uzvratu je bilo 1:0, a pobjedu Cluju donio je bivši igrač Rijeke Anton Krešić. Krešić je odradio cijelu utakmicu, a Karlo Muhar izašao je u sudačkoj nadoknadi.

Drita s Kosova je u produžecima bila bolja od Aude. Prolaz je osigurao golom u 115. minuti Dabiqaj. Kod gostiju već u sedmoj minuti zbog ozljede je izašao Tin Hrvoj dok je Petar Bosančić igrao cijelu utakmicu.