Beljo strijelac u pobjedi Rapida, Mijić donio prvi bod Hartbergu

Branimir Korać • ponedjeljak, 19.08.2024.

Austrijanci su igrali susrete trećeg kola, a dvojica Hrvata bila su među strijelcima važnih pogodaka...

Hrvatski napadač Dion Drena Beljo bio je strijelac prvog gola za bečki Rapid u 2:0 (1:0) domaćoj pobjedi protiv Tirola u susretu trećeg kola austrijskog nogometnog prvenstva.

Igraj na utakmice austrijske Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Beljo je svoju momčad doveo u vodstvo u 42. minuti, a konačnih 2:0 postavio je Raux-Yao u 68. minuti.

Beljo je odigrao čitav susret za Rapid koji je drugi na ljestvici sa sedam bodova, dva manje od vodećeg Red Bull Salzburga, dok je Tirol šesti s četiri boda.

Do prvog ovosezonskog boda stigao je Hartberg koji je kod kuće remizirao protiv bečke Austrije 1:1.

Hartberg je u ovo kolo ušao kao jedina momčad bez ijednog boda, a kako je krenulo, činilo se da će i nakon trećeg kola ostati na dnu.

Već u trećoj minuti Maurice Malone pogodio je za vodstvo da bi u 28. minuti Patrik Mijić zabio za 1:1.

Mijić je kod domaćina odigrao cijelu utakmicu dok je kod Austrije Tin Plavotić ušao u 59. minuti umjesto strijelca. test