Konferencijska liga, kvalifikacije, 4. pretkolo, 21.08.2024, 18:45 h
Vitória Guimarães 3:0(0:0) Zrinjski
Zrinjski

Prvijenac Tonija Borevkovića za Vitoriju, težak posao pred Zrinjskim

Petar Jenjić • srijeda, 21.08.2024.

Nogometaši Zrinjskog upisali su poraz na gostovanju kod Vitorije Guimaraes s 3:0, u prvoj utakmici četvrtog pretkola Konferencijske lige. Drugi pogodak na susretu postigao je Toni Borevković...

Danas je na rasporedu bila jedna utakmica četvrtog pretkola Konferencijske lige u kojoj je Vitoria Guimaraes bila domaćin Zrinjskom. Doprvak BiH na uzvrat će sa zaostatkom od 3:0, a sva tri pogotka domaćin je postigao u drugom poluvremenu.

Igraj na kvalifikacije Konferencijsku ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Tijekom prvog poluvremena Zrinjski je dobro stajao u obrambenom segmentu. Vitoria je dominirala u svim napadačkim statističkim segmentima, ali nije uspjela doći do prednosti. Gosti su ostali bez ijednog pokušaja na gol portugalske ekipe.

Međutim, posustao je odmah početkom drugog poluvremena. U 46. minuti loptu kroz šesnaesterac poslao je Tiago Silva, a do lopte na drugoj stativi stigao Ricardo Mangas i pospremio je u mrežu.

Samo pet minuta kasnije domaćin je podebljao vodstvo, najviši u skoku nakon ubačaja Tiaga Silve bio je Toni Borevković i zabio za 2:0. Hrvatski nogometaš odigrao je 62 utakmica za Vitoriju do sada, a ovo mu je bio prvi postignuti pogodak, a tek treći u seniorskoj karijeri.

Konačan rezultat postavio je Joao Mendes u 88. minuti utakmice. Uzvratni dvoboj je u Mostaru 29. kolovoza. test