SuperSport Prva NL, 2. kolo, 23.08.2024, 17:30 h, Rijeka, Krimeja
Suci: Ivan Vukančić (Benkovac), Stipe Brajković (Šibenik), Tomislav Mioković (Sisak)
Ivor Ljubanović 48' (11m)
Sesvete

Odluka pala na početku drugog dijela, Bagadur tragičar

Branimir Korać • petak, 23.08.2024.

Prvi dvoboj drugog kola SuperSport Prve NL odigrali su na Krimeji Osijent i Sesvete. Gosti su bili uspješniji i odnijeli su pobjedu 1:0...

Sanin Muminović
46'
4
Domagoj Prpić
51'
22
Adriano Milanović
54'
8
Nikola Medojević
79'
19
Nedim Hadžić
79'
Mateo Topić
57'
14
Ante Matić
72'
14
Cardoso Diogo de Carvalho
72'
29
Vlado Čamber
90'+3'
4
Niko Cindrić
90'+3'
Mario Rac

Vrlo zanimljiv dvoboj odigran je na Krimeji gdje su Orijent i Sesvete tražili prvu ovosezonsku pobjedu. U konačnici su slavili gosti, a trenutak odluke dogodio se na početku drugog dijela.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Vrlo kratko nakon što se krenulo s centra gosti su zaradili kazneni udarac, igrom slučaja i igrača više te se Orijent nije uspio vratiti u utakmicu.

U prvom dijelu bolje prilike imali su domaćini. U 11. minuti sjajna šansa, Monjac je povukao loptu, dobro je pucao izvana, ali ispriječio se blok, lopta se odbila do Bubnjara, ali on iz dobre pozicije puca pokraj gola.

Još bolja situacija deset minuta kasnije. Bubnjar je odlično ubacio s lijeve strane, na loptu je natrčao Faal, bila je to idealna situacija, ali on šalje loptu u gredu.

Do kraja prvog dijela bilo je još prilika na obje strane, međutim rezultat se nije mijenjao i ostalo je 0:0.

Odmah na početku drugog dijela gosti dolaze do vodstva. Nakon udarca izvana, pred golom je u bloku bio Bagadur, međutim nije se dobro postavio, lopta ga pogađa u ruku. Sesvećani zarađuju kazneni udarac, a Bagadur drugi žuti karton. Loptu je uzeo Ivor Ljubanović koji zabija bez problema za 1:0.

U nastavku susreta Orijent je pokušavao doći do poravnanja, imao je ponešto poluprilika, ali obrana Sesvećana dobro je reagirala.

Bliži su gosti bili drugom pogotku nego domaćin poravnanju, ali niti oni nisu bili precizni, ali neće se buniti, tri boda u svakom slučaju odnose kući. test