SuperSport HNL, 4. kolo, 23.08.2024, 20:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Mateo Erceg (Pristeg), Alen Jakšić (Split), Ivan Mihalj (Velika Gorica)
Leonard Zuta 23'
Šibenik

Šibenik izdržao nalete Lokosa i došao do treće ovosezonske pobjede

Branimir Korać • petak, 23.08.2024.

U prvom susretu četvrtog kola SuperSport HNL-a Šibenik je u Kranjčevićevoj slavio protiv Lokomotive s 1:0. Jedan pogodak iz prvog dijela bio je dovoljan, napadali su domaćini u nastavku, ali lopta nije htjela u mrežu.

Dobra utakmica na otvaranju kola u Kranjčevićevoj i tri boda za goste. Šibenik je još jednom odigrao jedino onako kako je i mogao da dođe do onog što i želi, u drugom dijelu Lokomotiva je jako pritisnula, izgledala je bolje, ali rezultat se nije mijenjao, za razliku od gostiju, ona nije došla do pogotka.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prva je na susretu zaprijetila Lokomotiva i to preko Duje Čopa koji je iz slobodnog udarca pucao elegantno i opasno preko živog zida, ali lopta je otišla malo pokraj vratnice.

Iako je Lokomotiva imala blagu inicijativu u prvih 20-ak minuta do pogotka su stigli gosti i to u 23. minuti.

Kolega je ubacio loptu iz auta za Majića on je odmah vraća Kolegi koji prolazi desnom stranom i ubacuje na drugu vratnicu gdje natrčava Leonard Zuta i odličnim udarcem iz prve pogađa u bliži kut.

Taj pogodak nije dobro djelovao na Lokomotivu koja nije uspjela podići ritam igre već je dosta griješila, a udarci koji su i upućivani, bili su dosta loši.

Nakon odmora priča se promijenila. Lokomotiva je zaigrala puno otvorenije, agresivnije i bolje te je ugurala Šibenčane u svojih 30, a ponekad i 16 metara.

Nizali su se pokušaji domaćina, probavali su Baždarić, Čop, Vranjković, Karačić, ali mreža se nije tresla.

U 57. minuti domaćin je bio jako blizu pogotku. Odlično je lopta ubačena u 16 metara, na drugoj vratnici bio je Vranjković koji je opalio iz prve, ali lopta pogađa vratnicu.

Kako je vrijeme odmicalo, tako je Lokomotiva sve više stezala obruč oko Šibenčana, a centimetri su je dijelili od pogotka u 86. minuti. Nakon ubačaja s desne strane, glavom je pucao Čuić, Đaković je odbio loptu u vratnicu od koje ona pada na gol liniju.

Šibenčani su tako izdržali i uzeli sva tri vrlo vrijedna boda. Lokomotiva i dalje čeka na prvu pobjedu. test